וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עין אחת על מסך המניות והשנייה במונדיאל

גולן פרידנפלד

6.6.2002 / 17:31

במהלך המחצית הראשונה של המשחק בין נבחרת צרפת לאורוגוואי זרמו לשוק המניות פקודות ב-6 מיליון שקל בלבד; "בעת הבקעת השערים לא מתבצעות כלל עסקות"

קדחת המונדיאל מורגשת היטב גם בשוק ההון המקומי. המחזורים נמוכים, מספר העסקות קטן ותשומת לבם של מנהלי התיקים נתונה בימים אלו, איך לא , לזירת הכדורגל ופחות לזירת המסחר. פעילים בשוק טענו כי "העונה מוגדרת כעונת המלפפונים בשוק ההון, וכי גם אם לא היה מתקיים מונדיאל סביר להניח שהיינו רואים מחזורים נמוכים. יחד עם זאת, ברור שמרבית מנהלי התיקים מתעניינים במונדיאל, ומכיוון שכך חוסר העניין בשוק המניות גובר".

פעיל אחר תיאר את חוויית המסחר במונדיאל: "זה פשוט מאוד. עין אחת שלנו מסתכלת על המסחר והעין השנייה מופנית למסך שיש כמעט לכל אחד כאן, ואשר מכוון על ערוץ הספורט. להערכתי רמת העניין בשוק ההון המקומי היתה נמוכה גם בלי המונדיאל אך כשיש 'מגנט' בדמותו של המונדיאל, אז כולם פשוט נמשכים אליו וזה טבעי לחלוטין".

מסתבר כי גם בשוק המעו"ף חגיגת המונדיאל בעיצומה. אריק עטיה, סוחר בחדר המעו"ף של מגדל שוקי הון, אומר ש"ניתן לראות כי בעת הבקעת השערים במשחקי המונדיאל לא מתבצעות כלל עסקות, כי כולם עם העיניים על הטלוויזיה. "יש יחס הפוך בין העניין במשחק לבין הפעילות בבורסה - ככל שהמשחק יותר מעניין כך המסחר בשוק המעו"ף דליל יותר. עיקר העסקות שאנחנו מבצעים הן מחוץ לבורסה, ועסקאות שהיו תפורות מראש".

ההצהרות הללו של מגוון פעילים בשוק באות לידי ביטוי במספרים בפועל. ביום חמישי, עד לסיום המחצית הראשונה של המשחק בין דנמרק לסנגל שנחשב משחק מעניין במיוחד, עמד המסחר במניות על 8.4 מיליון שקל בלבד. בהפסקת המשחק, הנמשכת כ-15 דקות בלבד, נראה כי מנהלי התיקים התפנו מעט והמחזור גדל ב-7 מיליון שקל נוספים. בסך הכל, עד לסוף המשחק האמור, רשמו המניות מחזור של 7 מיליון שקל נוספים.

העניין הרב שמגלים הפעילים בשוק ההון בא לידי ביטוי ביתר שאת במשחק שהתנהל בין צרפת לבין אורוגוואי. בתחילת המשחק עמד מחזור המסחר במניות על 58 מיליון שקל בלבד, כאשר בתום המחצית זרמו לבורסה מחזורים בהיקף של כ-64 מיליון שקל. כלומר - כ-6 מיליון שקל זרמו לבורסה בעת המחצית הראשונה של המשחק, כשעה וחצי לפני תום המסחר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully