וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק ירד ב-2.5% לשפל של כ-8 חודשים

שירלי יום טוב

6.6.2002 / 23:27

ורינט איבדה 7.8%; צורן ירדה בכ-9%, קומברס איבדה 1.2% ומרקורי איבדה כ-5.6%

הורדת ההמלצה של מריל לינץ' ליצרנית השבבים הגדולה בעולם אינטל עמדה במרכז זירת המסחר היום, ושלחה את מניות השבבים לירידות חדות. מדד הנאסד"ק ירד בסיום בכ-2.5% לרמת 1,585 הנקודות - שפל של שמונה חודשים. מדד הדאו ג'ונס ירד בכ-1.8% לרמת 9,624 הנקודות.

מניית צורן איבדה כ-8.6% ומניית ורינט ירדה בכ-7.8%. מניית קומברס איבדה כ-1.2% בלבד לאחר פרסום אזהרת ההכנסות אמש ומניית מרקורי ירדה ב-5.6%.

סקירת מסחר קודמתבמרכז זירת המסחר בוול סטריט עומדת היום יצרנית השבבים מספר 1 בעולם - אינטל . עם תום המסחר היום תעדכן החברה את המשקיעים לגבי מצב החברה ברבעון הנוכחי, אך בית ההשקעות מריל לינץ' לא המתין לעדכון מהחברה והוריד המלצתו למניית החברה מ"קנייה חזקה" ל"נייטרלי".

גורם זה מצטרף היום לירידות החדות במניות חברות הסלולר על רקע הורדת התחזיות של חברת הסלולר האמריקאית איירגייט. כל אלה שולחים כעת את מדד הנאסד"ק לירידה של 1.9%. מדד הדאו ג'ונס נותר גם הוא בטריטוריה שלילית ומאבד 1.3%.

במריל לינץ' הסבירו את הורדת ההמלצה למניית אינטל בחוסר צפיות בשוק המחשבים האישיים. בנק ההשקעות מצא לנכון להוריד המלצות למניות נוספות במגזר השבבים בציינו כי עסקי השבבים נהנו לאחרונה מהתאוששות מה, אולם הסיבה לכך היא בעיקר מלאים שהידלדלו, ולאו דווקא נקודת מפנה בשל עלייה בביקושים. בין המניות הנוספות שסבלו מהורדת המלצה היום מצויה גם חברת טקסס אינסטרומנטס.

בבית ההשקעות מורגן סטנלי חשבו אחרת לגבי אינטל, שם הוסיפו את מניית החברה לרשימת המניות בהמלצת "קנייה", בציינם כי הם מצפים להתאוששות המכירות במגזר השבבים בעתיד. ובינתיים, ציין איגוד תעשיית המוליכים למחצה כי הוא צופה עלייה של 3.1% במכירות השנה הנוכחית וזינוק של 23% ב-2003, בהשוואה לצניחה של 32% שרשם מגזר השבבים אשתקד.

קומברס - היום שאחריבין המניות הישראליות ניכרת בשעה זו מגמה שלילית. מרקורי יורדת בכ-6.5% למחיר 31.3 דולר. מי שמרכזת היום עניין היא קומברס שרושמת מסחר תנודתי במחזור מעט גדול מהממוצע לה. בשעה זו מאבדת המניה 0.6% למחיר 10.2 דולר. אמש לאחר תום המסחר פרסמה החברה את דו"חותיה מהם עלה כי פיספסה את תחזית האנליסטים הממוצעת להכנסות של 219 מיליון דולר לרבעון הראשון, ודיווחה על הכנסות של 211 מיליון דולר - ירידה של 20% מהרבעון הקודם ושל 42% מהרבעון המקביל. בשורה התחתונה הצליחה החברה לדווח על הפסד נקי של 4 סנט למניה - טוב ב-2 סנט מהתחזית הממוצעת.

ההדרכה שנתנה החברה לרבעון הבא היתה עגומה לא פחות מתוצאות הרבעון. החברה פירסמה אזהרת הכנסות חמורה לפיה היא צופה לרשום הכנסות של 190 מיליון דולר עם סטייה של 5% לכל כיוון. בשורת התחתונה צופה החברה לרשום הפסד נקי של 11 סנט למניה, כלומר כ-20 מיליון דולר באופן אבסולוטי.

קובי אלכסנדר, יו"ר ונשיא החברה, אמר אמש בשיחת הוועידה כי החברה נמנעת מלתת הדרכה מעבר לרבעון הבא מכיוון ש"כל מה שאמרנו לפני 9 חודשים התברר כלא נכון". נציין כי במסחר שלפני הפתיחה מגיבה מניית החברה בירידה של 5%. בתי ההשקעות מזדרזים היום לחתוך את תחזיותיהם לחברה ולהוריד המלצות. כך למשל בית ההשקעות קרדיט סוויס הוריד המלצתו למניית החברה מ"קנייה" ל"החזק".

ורינט לראשונה בחייה הציבוריים - רווח נקיגם מניית ורינט ומניית אולטיקום סובלות היום מסנטימנט שלילי, לאחר פרסום הדו"חות אמש. ורינט דווקא הצליחה אמש לדווח לראשונה בחייה הציבוריים על רווח נקי של 1.7 מיליון דולר או 8 סנט למניה, לעומת הפסד נקי של כמיליון דולר ברבעון קודם וברבעון מקביל. מניית החברה יורדת כעת ב-7% למחיר 10.7 דולר.

מניית אולטיקום יורדת בכ-5% למחיר 6.4 דולרים לאחר שרשמה אמש החברה הפסד נקי של מיליון דולר או 3 סנט למניה. ברבעון המקביל דיווחה החברה על רווח נקי של 4.1 מיליון דולר. הכנסות החברה נפלו ב-59% ביחס לרבעון המקביל, והסתכמו ב-7 מיליון דולר.

עוד מרכזת היום עניין מניית אן.די.אס המאבדת 5.6% למחיר 11.6 דולר אם כי במחזור קטן מהממוצע לה, לאחר שהחברה הודיעה היום על רכישתה של החברה הדנית ויזיוניקס, העוסקת בפיתוח תוכנות לטלוויזיה אינטראקטיווית ומשחקים אינטראקטיוויים לחברות הכבלים והלוויין.

לדברי החברה, רכישה זו תבסס נוכחות מיידית בתחום המשחקים האינטראקטיוויים, אשר מתברר כמקור הכנסה חשוב לחברות הכבלים הדיגיטליים. נציין כי אן.די.אס רכשה בעבר את חברת אורביס, העוסקת גם היא בתחום המשחקים האינטראקטיוויים. בשיחת הועידה שקיימה היום החברה, נמסר כי רכישת החברה תבוצע במזומן, מתוך הקופה של אן.די.אס, ועלות הרכישה צפויה להיות בין 8-14 מיליון דולר בכפוף לביצועיה של החברה הדנית.

עוד בולטות מניית אי.סים המאבדת כ-13% למחיר 48 סנט. מניית צורן יורדת ב-9% למחיר 18.9 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully