וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפיחות נמשך - היציג נקבע ברמה של 4.991 שקלים

אלי דניאל

7.6.2002 / 12:31

היום חצה לראשונה את רף 5 השקלים; ערכות: קליין ייאלץ להעלות את הריבית; סוחרים: אין די באישור התוכנית הכלכלית ובהצהרת רה"מ על תמיכה בחוסנו של השקל בכדי להביא לשינוי מגמה

יום המסחר סוער עבר על שוק המט"ח כאשר המטבע האמריקאי המשיך להתחזק, בדומה למגמת המסחר שרשם אמש לאחר קביעת השער היציג, תוך שהוא חצה את רף 5 השקלים ונשם אוויר פסגות ברמה של כ-5.01 שקלים. או אז, החלו לזרום לשוק פקודות מכירה והדולר החל לרדת אל מתחת לרמת 5 השקלים.

שערו היציג של הדולר נקבע ברמת שיא חדשה של 4.991 שקלים, רמה הגבוהה בכ-0.5% מהשער היציג הקודם שעמד על 4.967 שקלים.

בבית ההשקעות פריקו, המתמחה במסחר במט"ח, סבורים כי אישור התוכנית הכלכלית בכנסת, כמו גם הצהרת ראש הממשלה על תמיכה בחוסנו של השקל, אין בהם די בכדי להביא לשינוי מגמת המסחר בשוק ולייסוף בשערו של השקל, מאחר שגורמי הפיחות העיקריים ובכללם הגירעון התקציבי המתרחב והעלייה בשיעור האבטלה, נותרו בעינם.

כלכלני בית ההשקעות מוסיפים כי פרסום המלצות ועדת רבינוביץ' בשבוע הבא צפוי להשפיע על המסחר בדולר, שכן, במידה שיוטל מס על האפיקים השקליים, הפטורים כיום ממס, תפחת עוד יותר האטרקטיוויות של אפיקים אלה, מה שעשוי לעודד ביקושים למט"ח.

בפריקו סבורים כי היצעי מט"ח צפויים להירשם בתחום שבין 4.982 שקלים ל-5.026 שקלים, וכי תיקון טכני של מימוש רווחים עשוי לתמוך בייסופו של השקל לעבר רמות של 4.88-4.92 שקלים. כלכלני בית ההשקעות מוסיפים כי העלאה משמעותית בשער הריבית במשק, אשר תחזיר את פער הריביות בין ישראל לארה"ב אל מעבר ל-4%, תתמוך בהיצעי מט"ח מצד הסקטור העסקי ותוביל לייסוף של המטבע הישראלי.

בבית ההשקעות אקסלנס מציינים כי לדולר קיימת רמת התנגדות ברמה של 5.01 שקלים ורמת תמיכה ברמה של 4.90 שקלים, ומוסיפים כי פריצה של רמת ההתנגדות עשויה להוביל למהלך של עליית הדולר עד לרמה של 5.05 שקלים. ניל קורני, מנהל מחלקת המסחר בחדר עסקות מט"ח בבנק הפועלים מעריך כי הדולר ימשיך להתחזק, ואף יחצה את רמת ה-5 שקלים, כאשר רמת התנגדות ראשונה קיימת ב-5.05 שקלים. "כסף ממשיך לצאת מהארץ, והביקושים עולים על ההיצעים", אומר קורני.

לדבריו, בשוק המט"ח מעריכים כי התוכנית הכלכלית לא תספיק על מנת לפתור את המשבר הכלכלי. קורני מציין גם את פרסום המלצות ועדת רבינוביץ' בשבוע הבא כגורם שתומך בהתחזקות הדולר. להערכתו, לקליין לא תהיה ברירה, אלא להעלות את הריבית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully