וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק ירד בכ-1.3% על רקע הורדת תחזיות של אינטל

גל אשד

8.6.2002 / 0:44

ורינט השלימה ירידה של כ-13% ביומיים; טבע איבדה כ-1.8% לאחר שמתחרתה, ביוג'ן, פירסמה אזהרת רווח; גילת נפלה ב-10%; בסיכום שבועי - הנאסד"ק ירד ב-1.7% והדאו איבד 1.2%

יום המסחר האחרון בשבוע המסחר הסתיים בירידות שערים, על רקע אזהרת ההכנסות של של חברת אינטל לרבעון השני של 2002. המדדים, שנסחרו בתחילת היום בירידות שערים חדות, הצליחו לתקן במעט לקראת הסיום. הנאסד"ק ירד בכ-1.3% לרמה של 1,535 נקודות, ובסיכום שבועי רשם המדד ירידה של כ-1.7%. הדאו סיים אף הוא את המסחר בירידה של כ-0.4% לרמה של 9,589 נקודות, כאשר בסיכום שבועי איבד המדד כ-1.2%.

שוק השבבים ספג היום מהלומה קשה עם פרסום אזהרת ההכנסות לרבעון השני של יצרנית השבבים המובילה בעולם, אינטל. בחברה ציינו כי הגורם המוביל לירידה בהכנסות היא החולשה במכירות השבבים בשוק האירופי. עוד מעריכה החברה כי הכנסותיה יסתכמו ב-6.2-6.5 מיליארד דולר, כאשר הערכה הקודמת היתה להכנסות של 6.4-7 מיליארד דולר.

יצרנית השבבים הודיעה עוד כי הרווח השולי שלה צפוי לעמוד על 49% לעומת הערכה קודמת לרווח שולי של 53%. בעקבות הודעת אינטל מיהרו בתי ההשקעות להוריד את התחזיות על תוצאות החברה כאשר בסלומון סמית ברני סבורים כי הרווח למניה של החברה לרבעון השני יעמוד על 60 סנט, לעומת הערכה קודמת של 70 סנט. בקרדיט סוויס הורידו את מחיר היעד של מניית החברה מ-39 דולר ל-32 דולר.

נראה כי הנתונים המעודדים שהתפרסמו היום על האבטלה בארה"ב במאי מצליחים לאזן במעט את הכף במסחר מול הודעתה השלילית של אינטל. שיעור האבטלה במאי הציג ירידה של 0.3% לשיעור של 5.8% לעומת 6% בחודש אפריל. עם זאת, מספר מקומות העבודה החדשים בחודש מאי, שעומד על 41 אלף משרות חדשות, נמוך משמעותית מהערכות אנליסטים בשוק, שציפו ל-75 אלף משרות חדשות. בחודש אפריל עמד נתון זה על 45 אלף משרות חדשות.

עונת הדו"חות לרבעון הראשון של 2002 רשמה אמש את החותם הסופי עם פרסום הדו"חות של חברת קומברס והחברות הבנות שלה. מניית החברה יורדת כעת בכ-0.4% אל מחיר של כ-10 דולר. מניית החברה המשיכה במהלך השבוע האחרון במסע ההידרדרות שלה כאשר השלימה ירידה של כ-18%.

בתי ההשקעות השונים המסקרים את קומברס מיהרו אמש להוריד את התחזיות שלהם בעקבות הפחתת תחזיות החברה לרבעון השני להכנסות של כ-190 מיליון דולר, עם אפשרות של 5% סטייה לכל כיוון, ולהפסד נקי של 11 סנט למניה. במריל לינץ' מצפים להידרדרות נוספת בעסקיה של קומברס וצופים כי הכנסותיה ינועו סביב 190 מיליון דולר בכל אחד משלושת הרבעונים הנותרים לשנה.

מניית צורן , שרשמה ירידות חדות במהלך שבוע המסחר, האחרון הצליחה להתאושש במעט היום עם עלייה של כ-2.8% למחיר של כ-19.8 דולר. בבית ההשקעות יו.בי.אס ציינו היום כי החולשה הנוכחית במניית החברה אינה מוצדקת, ומחירה הנמוך היא סיבה טובה לרכישת המניה.

חברת כור הודיעה היום כי כי חתמה על הסכם עם אלתא אלקטרוניקה, מקבוצת התעשייה האווירית, למכירת 30% מאחזקתה של כור בחברת אלישרא מערכות אלקטרוניקה לפי שווי של 330 מיליון דולר. מניית החברה ירדה בכ-1.5% למחיר של כ-5.1 דולרים.

חברת הפרמצבטיקה ביוג'ן, מתחרתה של טבע , פירסמה היום אזהרת רווח לרבעון השני ולשנה כולה עקב מכירות נמוכות מהצפוי של תרופת ה-Avonex לטיפול בטרשת נפוצה. ביוג'ן צופה כי מכירות האבונקס יגיעו לרמה של 170-180 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 190-210 מיליון דולר. הירידה במכירות התרופה הובילה לקיצוץ של 9 סנט בתחזית הרווח של החברה לרבעון השני לרמה של 28-32 סנט למניה. מניית טבע הגיבה לידיעה בירידה של כ-1.8% למחיר של 63.2 דולר.

עוד בלטו: ורינט, החברה הבת של קומברס, שירדה ב-5.1% והשלימה במהלך שני ימי המסחר האחרונים ירידה של כ-13% למחיר של כ-10 דולר; ומניית גילת לוויינים שירדה בכ-10% למחיר של כ-1.4 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully