וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפיחות נבלם: הדולר ירד ל-4.941 שקלים במסגרת המסחר באופציות

ליאור כגן

9.6.2002 / 17:25

במהלך הבוקר נסחר הדולר ברמה גבוהה מ-5 שקלים

העלאת הריבית המפתיעה על ידי נגיד בנק ישראל, דוד קליין, בשיעור של 1.5%, הפילה את שער הדולר במסחר באופציות, מרמה של למעלה מ-5 שקלים במהלך הבוקר עד לרמה של 4.941 שקלים - נמוך בכ-1% לעומת היציג מיום שישי שנסגר ברמה של 4.991 שקלים.

ביום שישי חצה הדולר לראשונה את רמת ה-5 שקלים במהלך המסחר, על רקע ביקושים ערים מכל המגזרים - בנקים מקומיים, גופים זרים, חברות וספקולנטים. עם זאת, ברמה של 5 שקלים נרשמו היצעים גדולים, שמיתנו את מגמת העלייה בשער הדולר.

נציין כי עיתוי העלאת הריבית אמנם הפתיע את השוק, אך המהלך בעצמו היה צפוי. כך העריכו היום כלכלני בנק אגוד, כי אם ימשיך הדולר להיסחר ברמות של 4.9 שקלים עד 5 שקלים, בנק ישראל יעלה את הריבית בשיעור של כ-0.5%. במידה והמטבע האמריקאי יחצה את רף 5 השקלים כלפי מעלה, עתיד בנק ישראל להעלות את הריבית בשיעור של למעלה מ-1%. בטווח הקצר צופים כלכלני אגוד שמגמת התחזקות הדולר, תימשך. וזאת, בשל ההסלמה הביטחונית והמצב הכלכלי הלא קל.

בטווח הארוך קיימים גורמים נוספים, כבדי משקל, התומכים בהתחזקות הדולר. גורמים אלה כוללים, בין היתר, את מיסוי האפיק השקלי והבורסה, הצפי להורדת דירוג האשראי של המדינה ע"י בנקי השקעה זרים, הגירעון התקציבי של הממשלה שצפוי להיות גדול מהיעד שהיא הציבה לעצמה ותקיפה אפשרית של צבא ארה"ב בעיראק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully