וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ארית מערכות קיבלה הזמנה מקדמית לעסקה בהיקף של מעל ל-10 מיליון דולר

אילן מוסנאים

9.6.2002 / 10:57

אם המערכת תענה על ציפיות הלקוח, העסקה תגדל ביותר מ-100 מערכות

חברת אמקורם, שבשליטת ארית מערכות קיבלה הזמנה לאספקת מערכת הדמיה לאימון ללקוח בדרום מזרח אסיה.
הסכום הראשוני שהתקבל עבור המערכת אינו משמעותי ומסתכם בכ-55 אלף בלבד. עם זאת, בארית מערכות, שבשליטת חברת ארית תעשיות , מציינים כי ההזמנה הינה חלק מהסכם מסגרת, לפיו, במידה שהמערכת תענה על הציפיות, יתקבלו הזמנות המשך ללמעלה מ-100 מערכות נוספות, בהיקף של מעל ל-10 מיליון דולר. תאריך האספקה נקבע לעד סוף יוני, לצורך השלמת אפיונים והגדרה מדויקת של המוצר הסופי.

נזכיר כי ביום רביעי האחרון דיווחה ארית מערכות על הסכם קטן, יותר של 1.7 מיליון שקל, לאספקת מרעומים, שקיבלה החברה הבת רשף טכנולוגיות מתע"ש.

ההסכמים לעיל צפויים לבסס את צבר ההזמנות של ארית מערכות, שעמד אחרי ההזמנה ביום רביעי על 48 מיליון שקל, מזה כ-13 מיליון שקל מיועדים למימוש עד סוף 2002.

ארית מערכות, שפעילותה נוצקה במאי 2001 לתוך השלד הבורסאי רם-צור, פועלת בתחום הצבאי באמצעות שלוש החזקות עיקריות: רשף (90%), העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מרעומים אלקטרוניים לשוק הצבאי (לחברה שיתוף פעולה עם חברת סולתם); אמקורם (100%), העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות אימון לכוחות היבשה, תוך שימוש באש חיה וירי סימולטני; ו-CTS - בעלת זכויות שימוש בפטנט להפעלת לייזר באמצעות שידור אלחוטי.

נציין כי לפני כשבועיים הודיעה ארית מערכות כי תבצע קיצוץ רוחבי של 5%-7% בשכר עובדיה, כדי להימנע ממהלך של פיטורים וכדי להוריד את רמת האיזון שלה לסף מכירות של כ-8.5 מיליון דולר - כ-42 מיליון שקל.

ארית סיימה את הרבעון ה-1 של 2002 עם הפסד של 44.5 מיליון שקל, עקב מחיקות מוניטין בגין השקעותיה בחברות יומן קול וסנסוטק והפרשות שביצעה עקב הפסקת הפעילות של חברת אלסינטק. כעת מנסה ארית לחזור לפסים של רווחיות, באמצעות החברה הבת ארית מערכות, שצפויה (על פי הערכת הנהלת ארית) לעבור לרווחיות ב-2003.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully