וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת החשמל: מגעים לצמצום "החשמל חינם"

עינב בן יהודה

9.6.2002 / 11:58

בחברה סירבו למסור בכמה תצומצם הצריכה; העובדים הביעו נכונות להפחתת ההטבה "מתוך רגישות לפערים ההולכים וגדלים בחברה הישראלית, במיוחד בימים אלו"

הנהלת חברת החשמל וועד העובדים מנהלים דיונים שמטרתם צמצום צריכת החשמל הניתנת ללא תשלום לעובדי החברה.

במשך עשרות שנים נהנו עובדי חברת החשמל וגימלאיה, שמספרם עומד כיום על כ-13.6 אלף איש, מהטבה משמעותית זו. משמעות ההטבה היא כי כל עובד קבוע בחברת החשמל יכול לצרוך חשמל חינם לשנה עד לתקרת צריכה הגבוהה פי 2 מהצריכה השנתית הממוצעת של משפחה בעשירון העליון. הצריכה השנתית הממוצעת של משפחה מהעשירון העליון עומדת על כ-12.5 אלף קוט"ש לשנה ולכן, יכול עובד חברת חשמל לצרוך עד 25 אלף קוט"ש לשנה ללא תשלום. מחברת החשמל נמסר כי עלות ההטבה לכל עובד עומדת על כ-400 שקל בחודש.

בחברת החשמל סירבו למסור בכמה תצומצם צריכת החינם, והוסיפו כי הנושא נמצא כרגע בדיונים. עוד נמסר מהחברה כי עובדיה הביעו נכונות לצמצום ההטבה "מתוך רגישות לפערים ההולכים וגדלים בחברה הישראלית, במיוחד בימים אלו".

לפני מספר ימים פורסמו דו"חות חברת החשמל לרבעון הראשון של השנה. החברה דיווחה על הפסד של 467.2 מיליון שקל - הגבוה בכ-170% מההפסד ברבעון המקביל, שהסתכם בכ-172 מיליון שקל. ההפסד ב-2001 כולה הסתכם בכ-51.5 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully