וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדיט סוויס: 25 חברות המעו"ף הציגו רווח מצרפי של כ-1.49 מיליארד שקל

אלי דניאל

9.6.2002 / 12:11

ההתאוששות ברווחיות - בעיקר בשל השיפור בתוצאות חברות האחזקה ובעקבות הקיצוץ בהוצאות; מעריכים כי ההתאוששות עשויה להימשך

בנק השקעות CSFB (קרדיט סוויס פירסט בוסטון) מפרסם היום את סקירתו בנוגע לביצועי החברות שמניותיהן נמנות על רשימת מניות מדד המעו"ף, ברבעון הראשון. שלושת האנליסטים של הבנק - אהוד הפט, רפאל קפלינסקי וקני גרין - מציינים כי שיפור משמעותי נרשם ברווחיותן של 25 החברות, כאשר הרווח המצרפי שלהן הסתכם ברבעון הראשון בכ-1.49 מיליארד שקל, בהשוואה להפסד של כ-386 מיליון שקל ברבעון המקביל - שיפור של למעלה מ-1.85 מיליארד שקל. שיפור זה, נובע בעיקרו מתוצאותיהן של חברות האחזקה אשר ברבעון הראשון של שנת 2001 רשמו מחיקות בסכומי עתק.

אנליסטי בנק ההשקעות סבורים כי תוצאות הרבעון הראשון של 25 חברות המעו"ף מלמדות על כך שאנו נמצאים קרוב לתחתית עקומת הרווחיות, כך שניתן לקוות כי הדרך היחידה כרגע היא כלפי מעלה. חיזוק לכך מהווה העובדה שהבנקים, אשר בדרך כלל הם האחרונים להיות מושפעים מהירידה ברווחיות, כבר דיווחו ברבעונים האחרונים על ההרעה ברווחיותם.

עם זאת, ב-CSFB מדגישים כי ההתאוששות ברווחיות בחלק גדול מהחברות נבעה מקיצוץ בסעיפי ההוצאות, בעוד ששיפור הרווחיות באמצעות הגדלת השורה העליונה, מותנה במפנה לטובה במצב המקרו כלכלי בישראל, ויותר חשוב, שיפור במצב בשוקי חו"ל, שיפור אשר כלל אינו ודאי.

ב-CSFB מעדכנים תחזיות לגבי חלק מהחברות הנמנות על מדד המעו"ף. מניית טבע זוכה להמלצת "קנייה חזקה" במחיר יעד של 76 דולר, כאשר תחזית הרווח לשנה הנוכחית מועלית ל-2.56 דולרים למניה. טבע מוגדרת ע"י שלושת האנליסטים כחברה המהווה רמה בפני עצמה, כאשר התחזיות לגביה הולכות ועולות. וזאת, לא בגלל שהציפיות ממנה היו נמוכות, אלא משום שהחברה ממשיכה להפתיע את השוק בעקביות תוך שהיא משפרת את ביצועיה.

מניות שני הבנקים הגדולים זוכות להמלצת "קנייה" משלושת האנליסטים. בהתייחסם למניית בנק לאומי מציינים הפט, קפלינסקי וגרין כי רווחי הבנק ברבעון הראשון היו גבוהים מהצפוי, וזאת בשל הפרשות נמוכות בהשוואה לתחזיות המוקדמות. סיבה זו גורמת לשלושת האנליסטים להעריך כי בשלושת הרבעונים הנותרים, יציג הבנק הפרשות בהיקפים דומים לאלה של הרבעון הראשון. בשל העובדה כי מניית לאומי נסחרת בדיסקאונט של כ-30% בהשוואה להונו העצמי של הבנק, ב-CSFB מאמינים כי מניית לאומי מהווה הזדמנות "קנייה", והם מציבים למניית הבנק "תג מחיר" של 9.5 שקלים.

להמלצת "קנייה" במחיר יעד של 11.8 שקל זוכה מניית בנק הפועלים , אשר בדומה לבנק לאומי, גם הוא הפתיע עם הפרשות נמוכות מהצפוי. בסיכום שנתי, סבורים שלושת האנליסטים כי בנק הפועלים יבצע הפרשה לחומ"ס בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל - הפרשה אשר שיעורה יהווה 0.78% מתיק האשראי של הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully