וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלביט מערכות תבצע פרויקט "צבא היבשה הדיגיטלי" עבור משרד הביטחון

אלי דניאל

10.6.2002 / 9:48

החלק הראשון נאמד בכמיליארד שקל; במסגרת הפרויקט תבוצע אינטגרציה של מערכות השליטה, הבקרה והתקשורת הקיימות בצבא היבשה

חברת אלביט מערכות , הנמצאת בשליטת משפחת פדרמן וחברת אלרון , מדווחת הבוקר כי משרד הביטחון הישראלי בחר בה לבצע את פרויקט "צבא היבשה הדיגיטלי" עבור צה"ל, פרויקט המתבסס על מגוון טכנולוגיות תקשוב בתוכנה ובחומרה.

באלביט מערכות מציינים כי פרויקט "צבא היבשה הדיגיטלי", אשר יימשך על פני מספר שנים, צפוי להיות משמעותי לחברה, הן בהיקפו והן בקידום הטכנולוגי הכרוך בביצועו. גורמים בתעשייה הבטחונית העריכו כי חלקו הראשון של הפרויקט עשוי להניב הכנסות של כמיליארד שקל, כאשר בהמשך צפויות להירשם הכנסות נוספות.

משרד הביטחון פנה כבר לחברה בבקשה לקבל הצעה מפורטת לביצוע התוכנית, ובכוונת שני הצדדים - משהב"ט ואלביט מערכות - לקיים משא ומתן סופי במטרה לסכם בהקדם את פרטי ההתקשרות ביניהם.

באלביט מערכות מוסיפים כי החברה עתידה להיות הקבלן הראשי של התוכנית, כאשר שני קבלני המשנה העיקריים יהיו רפא"ל (הרשות לפיתוח אמצעי לחימה) ותדיראן מערכות הנמנית על קבוצת אלישרא.

במסגרת הפרויקט, תבוצע אינטגרציה של מערכות השליטה, הבקרה והתקשורת הקיימות בצבא היבשה, תוך שילוב וממשק עם מערכות ויישומים חדשים, באופן שיתאפשר תיאום בין הכוחות בדרגים השונים. כמו כן, ביצוע הפרויקט יאפשר קבלת תמונת מצב עדכנית על הקורה בשטח, במקביל להגדלת שרידות הכוחות ושיפור בדיוק.

אלביט מערכות סיימה את הרבעון הראשון של שנת 2002 עם גידול של 2.2% בהכנסותיה ל-185.7 מיליון דולר. בשורה התחתונה נרשם גידול של כ-10% ברווחי החברה לכ-11.7 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully