וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים מותיר המלצת "קנייה" למניית דלתא עם מחיר יעד של 53 שקל

גולן פרידנפלד

10.6.2002 / 10:35

גבוה ב-46% ממחיר השוק; השיפור המהותי ברווחיות יושג בעיקר במחצית השנייה של השנה

בבנק הפועלים מעניקים היום המלצת "קנייה" למניית דלתא ומציבים לה מחיר יעד של 53 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-46%.

בבנק מעריכים כי הרבעון הראשון של דלתא משקף את מה שקורה ב-2002 בשווקים בהם היא פועלת. האנליסט עוז לוי סבור כי שנה זו תתאפיין בנסיגה מהותית במכירות לשוק היוקרתי בארה"ב, התאוששות במכירות למרקס אנד ספנסר ויציבות בשוק ה-Mass Market האמריקאי.

לוי מציין כי ההתאוששות של הרשת הבריטית הביאה לגידול של 8% במונחי ליש"ט במכירותיה של דלתא לרשת זו, גידול שעשוי לחזור גם ברבעונים הבאים. גידול זה במכירות לרשת הבריטית גרם לגידול של כמיליון דולר בעלויות ההובלה האווירית ברבעון הראשון, שעלול לחזור על עצמו גם ברבעון השני של השנה.

לוי מציין כי בנטרול הפסקת מכירות החברה לקיי מארט בהיקף של 5 מיליון דולר, רשמה דלתא עלייה של 2% במכירות לשוק ה-Mass Market. לוי מעריך כי דלתא תמשיך לשמור על יציבות במכירותיה, כאשר קיי מארט תמשיך להוות את החולייה החלשה בשוק זה.

מנגד, מציין לוי כי רבעון זה אינו מייצג את השיפור המהותי ברווחיות שעשויה החברה להציג במחצית השנייה של השנה, שכן ברבעון הראשון הפסיקה החברה את התקשרותה עם אחד הספקים, ובעקבות זאת הפרישה כ-2 מיליון דולר. לוי מוסיף כי סגירת המפעל ברפובליקה הדומיניקנית, המונה כ-600-700 עובדים ואשר בגינו ביצעה החברה הפרשה חד פעמית בהיקף של 400 אלף דולר, תתרום אף היא לרווחיות.

האנליסט מציין כי דלתא צפויה להמשיך לצמצם את כוח העבודה היקר בארץ ולהעביר חלק מהייצור למזרח אירופה. בכינוס שרי המסחר של מדינות האיחוד האירופי הועלתה האפשרות לביטול המכס לאירופה במטרה לעודד יצירת מקומות עבודה במדינות מזרח אירופה. הקלה כזו, מעריך האנליסט, תאפשר לדלתא לתפור מוצרים במזרח אירופה עם בד ישראלי.

לוי מציין כי לחברה חשיפה נטו של עודף הכנסות על הוצאות נקובות ליש"ט של 120 מיליון דולר לשנה, חשיפה דומה נקובת יורו של 15 מיליון דולר לשנה, וחשיפה נטו של עודף הוצאות על הכנסות נקובות ש"ח של 45 מיליון דולר לשנה.

לפיחותים החדים המסתמנים בשער השקל אל מול הדולר עשויה להיות השפעה חיובית מהותית על רווחיות החברה, כאשר פיחות של 10% עשוי לתרום כ-4.5 מיליון דולר לרווח התפעולי השנתי של החברה. עסקות הגנה למכירת השקל בשער ממוצע של 4.35 שקלים לדולר, שהיו לחברה עד סוף הרבעון הראשון ב-2002, מנעו ממנה להציג שיפור זה כבר ברבעון הראשון. החל מסוף הרבעון המסוקר אין לחברה עסקות הגנת מטבע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully