וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שינוי מגמה בכבלים: אופק צופה צמיחה של 6% בהכנסות מתב ברבעון השני

ערן גבאי

10.6.2002 / 11:38

תרשום רווח נקי של 165 מ' ש' בזכות רווחי הון ממכירת חלק ממניותיה בפרטנר; ההכנסה הממוצעת למנוי תגיע לכ-160 שקל תוך שנתיים

בבית ההשקעות אופק מעריכים שמתב תגדיל את הכנסותיה ברבעון השני של השנה ל-120 מיליון שקל, צמיחה של 6% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון הראשון של השנה - 113.6 מיליון שקל.

כמו כן, צופים כלכלני אופק שמתב תציג שיפור ברווח התפעולי שלה ל-28 מיליון שקל, ותגיע לרווח נקי של 165 מיליון שקל, הודות לרווחי ההון הצפויים לה מעסקת מכירת 7.7% ממניותיה בפרטנר להאצ'יסון בכ-197 מיליון שקל.

בשנת 2002 צופים באופק גידול מתמשך בהכנסות מתב ומעבר לרווחיות גולמית. המעבר לרווחיות תפעולית יידחה, להערכתם, לשנת 2003. תזרים המזומנים החופשי ללא הוצאות מימון עשוי להיות חיובי כבר ברבעון הרביעי של 2002, טוענים באופק.

ההכנסה למנוי, שעלתה במתב לכ-134 שקל, אמורה, להערכת גלעד גולדברג, אנליסט התקשורת של אופק, להמשיך ולעלות ברבעון השני של השנה בין היתר בזכות שידורי המונדיאל, החדירה המסיווית של ממירים דיגיטליים ושירותי הטירינג (שיווק חבילות ערוצים). באופק מעריכים כי ה-ARPU (הכנסה ממוצעת למנוי) ימריא לסביבות ה-160 שקל (ללא מע"מ) תוך שנתיים.

עם זאת, באופק מציינים כי מצבה של תבל עדיין מקרין לרעה על חברת מתב, בעוד שמחירי המניות של חברות סלולר באירופה מונעות ממניות פרטנר לעלות. לפיכך, לטענת כלכלני אופק, טמון סיכון גבוה בהחזקת המניה בטווח הקצר.

באופק מעריכים שהתחרות בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית תרד ולו בגלל רצונן של חברות הכבלים להתרחק ממעמד של מונופול בשוק.

קיים חשש גדול שמיזוג הכבלים יידחה אל מעבר לשנת 2002 בשל מצבה של תבל וחוסר יכולתה לפעול בהליכי מיזוג פורמליים במצבה. אופק מעניק המלצת "קנייה" למניית מתב עם מחיר יעד של 38.9 שקל, הגבוה בכ-41% ממחיר השוק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully