וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם מאינד צועדת לתל אביב: מתכוונת להגיש לבורסה מסמכי רישום בתחילת יולי

גתית פנקס

10.6.2002 / 11:55

יו"ר ומנכ"לית החברה מוניקה אייזינגר: "אנו רוצים להיטיב עם בעלי המניות בנאסד"ק הקשה של היום"

מצעד החברות הישראליות שנסחרות בוול סטריט וחוזרות לשורשים בתל אביב - הולך וגדל. חברת מאינד סי.טי.איי הישראלית מיוקנעם, המתמחה בפתרונות בילינג על גבי IP, היא הבאה בתור המתכוונת לבצע רישום כפול; מאינד מתכוונת להגיש את מסמכי הרישום לבורסה בתל אביב בתחילת יולי, לאחר שתשלים את שינוי ההון המונפק שלה, כך שיכלול סוג אחד של מניות בלבד - בהתאם לחוק ניירות ערך.

הישראלית האחרונה שהצטרפה לבורסה בתל אביב היא חברת אורכית , שהיתה הרביעית במספר מתחילת 2002 שניצלה את ההקלות בחוק וביצעה רישום כפול בישראל. עד כה השלימו 18 חברות ישראליות את המהלך והצטרפו ל-15 חברות ותיקות שנסחרות דואלית בארה"ב ובישראל, עוד טרם אישור החוק בכנסת בסוף 2000.

"אנחנו חברה ישראלית, ואנו מקבלים אינדיקציות שהמשקיעים הישראלים מתעניינים בחברה", אומרת מוניקה אייזינגר, יו"ר, נשיאת ומנכ"לית מאינד; "ישנן היום קרנות פנסיה ישראליות למיניהן שלא יכולות להשקיע בנו כל עוד אנחנו נסחרים רק בנאסד"ק, ולכן אנחנו מקווים שהמהלך יגדיל את הסחירות במניה - דבר שיבוא לידי ביטוי גם במחירה".

אייזינגר מוסיפה כי קיימה שיחות עם חברות אחרות שהשלימו את התהליך, "ומהן הבנו שהתהליך לא הזיק להן, ולכל היותר לא שינה כלום. בנאסד"ק הקשה של היום אנחנו רוצים להיטיב בכל דרך עם בעלי המניות", היא מסבירה את הרציונל מאחורי המהלך.

אסיפת בעלי המניות: ב-27 ביוני


מאינד פועלת בתחום הבילינג וטיפול בלקוחות (B&CC) של רשתות תקשורת מבוססות פרוטוקול אינטרנט. עם החולשה המתגברת בעסקי ה-VoIP החברה התפשטה גם לפתרונות בילינג לשירותי וויירלס מבוססי IP, דאטה ושירותי קול על וויירלס.

מאינד מתמקדת במוצר נגיש שניתן ליישום אצל ספקיות שירותי התקשורת. מוצר הדגל של החברה, ה-iPhonEX, מאפשר ביצוע חיוב ותמחור בזמן אמת. שווי השוק של החברה בנאסד"ק הוא 24 מיליון דולר, ובאופן תיאורטי אם הדולר ימשיך לעלות, היא תוכל להיכנס גם לת"א 100.

ב-27 ביוני תקיים מאינד ביוקנעם את אסיפת בעלי המניות השנתית שלה, בה יועלו מספר נושאים לסדר היום להצבעה, וביניהם שינוי תקנון ההתאגדות של החברה. במסגרת זו הנהלת מאינד מבקשת להמיר כל מניה שאינה בעלת זכויות הצבעה למניה רגילה (שתיהן בערך נקוב של אגורה), ולשנות את מסמכי ההתאגדות שלה בהתאם.

נכון לסוף מאי היו בידי החברה כ-20 מיליון מניות רגילות המקנות זכות הצבעה אחת, ו-650 אלף מניות שאינן מניות הצבעה. לפי חוק רשות לניירות ערך, על חברות המעוניינות להירשם למסחר בתל אביב להיות בעלות סוג מניות אחד בהון המונפק, ומאינד כרגע מחזיקה בשני סוגי מניות.

זמיר בר ציון ימונה לדירקטור חיצוני


באסיפה תבקש הנהלת מאינד מבעלי המניות להצביע בעד בחירתו של זמיר בר ציון, ששימש עד לא מכבר כמנהל-שותף בבית ההשקעות נשואה זנקס, כדירקטור חיצוני בחברה לתקופה של 3 שנים. בר ציון יחליף את עמי אמיר - מייסד ודירקטור ברדוויז'ן - שהודיע בסוף אפריל על התפטרותו מדירקטוריון מאינד. הדירקטור החיצוני השני הוא אמנון נויבך, יו"ר מועצת המנהלים של פלאפון.

כמו כן, החברה מבקשת מבעלי מניותיה לאשרר את מינוי רואי החשבון קסלמן וקסלמן מהרשת העולמית פרייס ווטרהאוס קופרס כרואי החשבון של החברה לשנה, ואת מינויו של ליאור סלנסקי כדירקטור בחברה (כהונתו תפקע במועד הפגישה) - עד למועד הפגישה השנתית שתתקיים ב-2005. סלנסקי ייסד את החברה יחד עם אייזינגר, והוא שימש במספר תפקידים בחברה מאז הקמתה, כולל סמנכ"ל פיתוח עסקי ואחראי על המו"פ בחברה.

אייזינגר מחזיקה ב-24.4% מהון מניות מאינד (כ-5 מיליון מניות), סלנסקי ב-18.1%, ADC טלדטה ב-21.8% וסאמיט פרטנרס היא בעלת 12.5% מן החברה (חלק ממניותיה אינן מקנות זכות הצבעה, אולם הן צפויות להיות מוחלפות בסוף החודש).

בסוף אפריל פירסמה מאינד את תוצאותיה הכספיות לסיכום הרבעון הראשון של השנה, מהן עלה כי הכנסותיה היו 2.4 מיליון דולר והפסדיה הנקיים הסתכמו ב-600 אלף דולר או 3 סנט למניה. החברה סיימה את הרבעון עם עתודות מזומן של 39.8 מיליון דולר ועם 170 עובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully