וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהל חדר העסקות: "השוק איבד את האמון בנגיד בנק ישראל"

גולן פרידנפלד

10.6.2002 / 15:09

רפי כהן, מנהל חדר העסקות במוריץ טוכלר: "אין מנוס מהנפקת גלבועים על מנת לייצב את שער החליפין, אך מכיוון שקליין ושלום לא מדברים ביניהם, הם לא עשו את זה לפני חודש"

"ריבית ריבית, אבל השוק איבד את האמון בנגיד דוד קליין" - כך אומר היום רפי כהן, מנהל חדר העסקות של בית ההשקעות מוריץ טוכלר. "להערכתי, חייבת לבוא נקודה של שיווי משקל שבה המשקיעים יעצרו לרגע עם הריצה לדולר ויחשבו אם כדאי להשקיע במטבע האמריקאי, לנוכח המשך תהליך העלאת הריבית השקלית. איפה היא אותה נקודת שיווי משקל? זו שאלה טובה שאין לי עליה כרגע תשובה", הוסיף כהן.

"אם מסתכלים על מה שקורה בשווקים אחרים במשבר, כמו ארגנטינה וטורקיה, הרי שניתן לראות כי מדיניות ריבית נוקשה במטרה לייצב את שער החליפין לא ממש עזרה. הסימנים בשוק המקומי, מבחינת היכולת של הנגיד לשלוט על שער החליפין באמצעות הריבית, מתחילים להיות דומים, ולכן להערכתי צריך להשתמש בתחמושת מסוג אחר", הוסיף כהן. "לדעתי, אין מנוס מהנפקת איגרות חוב ממשלתיות מסוג גלבוע על מנת לייצב את שער החליפין, אבל מכיוון שנגיד בנק ישראל ושר האוצר לא ממש מדברים ביניהם, הם לא השכילו לעשות את הצעד הזה כבר לפני חודש. כשהנגיד ושר האוצר לא פועלים באותו כיוון, זה נראה כמו עגלה בלי עגלון, וככזו היא לא ממש יודעת לאן היא נוסעת", אמר כהן.

כהן הוסיף כי המשך המתיחות הבטחונית והמצב הכלכלי בארה"ב, שלא מראה עדיין סימני התאוששות, ממשיכים לדחוף את שער הדולר כלפי מעלה, והם הדומיננטים היום בשוק. להערכתו, אם השקל ימשיך להיחלש גם בימים הקרובים, תבוא העלאת ריבית נוספת, ואז יצטרכו המשקיעים לשוב ולכלכל את צעדיהם מחדש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully