וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המשקיעים הביעו אי אמון במדיניות בנק ישראל

ליאור כגן

6.11.2002 / 17:00

המעו"ף ירד בכ-1.7%; ליפמן עלתה ב-0.1% בלבד לאחר שדיוחה על חוזה חדש ביוון בהיקף של 7-8 מיליון דולר

יום מסחר סוער עבר היום על השווקים הפיננסיים. אי הוודאות שיחקה תפקיד מרכזי בשוק הסולידי ובו בלטו במיוחד הירידות החדות באפיק השקלי שהושפעו בעיקר מעליית הדולר, ששערו היציג נקבע על רמה של 4.994 שקלים.

האפיקים השקליים איבדו גובה, ובמהלך יום המסחר נסחרו איגרות החוב השקליות בריבית קבועה מסוג שחר בירידות שערים חדות של כ-4% שהביאו אותן לתשואה של 10.3%. מאוחר יותר התמתנו הירידות, עם ההתמתנות בשערו של הדולר, והשחרים הארוכים רשמו ירידות של 2.9% ונסחרו בתשואה של כ-10.1%. השחרים לטווח הבינוני ירדו בשיעור ממוצע של כ-2%, ובכך מגלמים תשואה של כ-9.5%. בסך הכל הסתכמו המחזורים באיגרות החוב מסוג שחר בכ-715 מיליון שקל.

איגרות החוב צמודות הדולר (הגלבועים) נסחרו במהלך היום בעליות שערים מתונות ולקראת אחר הצהריים עברו לירידות של כ-0.5% בממוצע. במק"מים נרשמו ירידות שערים חריפות של כ-0.5%, כאשר המק"מ לשנה משקף תשואה של 9.3% ורשם ירידות של 1%. פעילים בשוק העריכו כי במידה שמחר לא יגיעו הנגיד ושר האוצר לכדי החלטות פרודוקטיוויות שיחזירו את אמון המשקיעים בממשלה ובמדיניות בנק ישראל, הרי שמחר צפויה המשך הבריחה מהשקלים, מחד, והמשך התחזקות שער הדולר מאידך.

שוק המניות סבל גם הוא מהיטלטלות, ומדד המעו"ף נחלש בכ-1.7% לרמה של 373 נקודות. מדד ת"א 100 נחלש ב-1.6% לרמה של 363 נקודות ומדד התל-טק 15 ירד בכ-1.7%. מחזור המסחר הסתכם בכ-210 מיליון שקל בלבד.

מניית אלביט מערכות ירדה בכ-0.6%. אתמול עלתה המניה ב-2.5% לאחר שהחברה הודיעה כי נבחרה על ידי משרד הביטחון לבצע תוכנית "צבא יבשה דיגיטלי". חוזה זה צפוי להניב לחברה מיליארדי שקלים בשנים הקרובות, כאשר בשלב הראשון של הפרויקט צפויה אלביט מערכות לרשום כמיליארד שקל הכנסות. החברה אמרה כי פרויקט זה צפוי להיות משמעותי עבורה, הן מבחינת ההכנסות בשנים הקרובות והן מבחינת הקידום הטכנולוגי.

מניית טבע סיימה בירידות של חצי אחוז וריכזה מחזור של 38 מיליון שקל לאחר שפתחה את המסחר עם פער חיובי של 0.6%. מניית דלתא סיימה את יום המסחר בעלייה של 2.4%, לאחר שאתמול קיבלה המניה המלצת "קנייה" מבנק הפועלים במחיר יעד של 53 שקל - הגבוה ממחיר השוק בכ-46%.

מניית ליפמן סיימה בעליות של 0.1% לאחר שהחברה דיווחה על חוזה ראשון ביוון בהיקף כספי של 7-8 מיליון דולר ל-3 השנים הבאות. ליפמן חתמה על חוזה למכירת 21 אלף טרמינלים עם פיראוס בנק (Piraeus Bank), הבנק הפרטי השלישי בגודלו ביוון. על פי תנאי החוזה תספק ליפמן לחברת ה-IT של הבנק , טרמינלים מסוגים שונים ובהם נורית 3020 ונורית 8000.

בקבוצת אי.די.בי נרשמו ירידות שערים: מניית אי.די.בי אחזקות ירדה בכ-4.7%, מניית אי.די.בי פיתוח ירדה בכ-4.5% ומניית דיסקונט השקעות אבדה כ-3.8% מערכה. מניית כלל תעשיות ירדה בכ-2.8%. היום הודיעה החברה על שינוי האסטרטגיה העסקית שלה, לפיה תימכור החברה את אחזקותיה במגזר הנדל"ן והפיננסים ותותיר בידה 21 אחזקות ליבה שיכללו את נשר, נייר חדרה, פולגת, אי.סי.איי, סאיטקס ופאנדטק.

עוד בלטו היום בירידות חדות: מניית ברן שאבדה כ-2.8% מערכה במחזור של חצי מיליון שקל מניית מי עדן שאבדה כ-5.7% ומניית קסטרו שירדה בכ-6.4%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully