וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פורז הגיש הצעת חוק פרטית להארכת זכיונות ערוץ 2 בשנתיים ללא מכרז

רוני קורן-דינר

11.6.2002 / 11:12

עוד הוחלט בוועדה כי שני העיתונים הגדולים - "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" - יצטרכו להיפרד מהחזקותיהם בזכייניות ערוץ 2

בשעה זו מתקיים דיון בוועדת הכלכלה בכנסת, בראשות ח"כ אברהם פורז, על הארכת הזכיונות של ערוץ 2 בשנתיים נוספות ללא מכרז. הזיכיון של ערוץ 2 עומד להסתיים בנובמבר 2003.

ח"כ פורז הגיש אתמול הצעת חוק פרטית התומכת בהארכת הזכיונות, בהתאם לעמדת שר התקשורת והרשות השנייה. לדבריו, הזכיינים אינם מסוגלים להמשיך לפעול בחוסר ודאות, והמצב גורם לעצירת הזמנת הפקות מקור חדשות ולשיתוק ענף הטלוויזיה. אם תאושר ההחלטה בוועדת הכלכלה, היא תעבור לדיון במליאה בקריאה ראשונה.

משרד המשפטים מתנגד נחרצות להארכת הזיכיון בערוץ 2 ללא מכרז: "אין שום סיבה להעניק לזכיינים פרס בלי התמודדות הוגנת על נכסי הערוץ, כמו חברת החדשות והמותג 'ערוץ 2' עצמו, שאמורים לחזור לרשות המדינה בתום הזיכיון", אמרו בכירים במשרד ל-TheMarker. "הקשיים עליהם מצביעים הזכיינים יתעוררו גם בעוד שנתיים. הליך אישור הצעת חוק פרטית אמור לקחת 45 יום בטרם יוגש לקריאה ראשונה, ופורז מנסה לקצר את התהליך בצורה בלתי ראויה".

יצוין כי משרד המשפטים התנגד גם למעבר לרשיונות, אולם נאלץ לקבל את עמדת הממשלה שתמכה בעמדת שר התקשורת, ראובן ריבלין. בפברואר השנה קיבלה ועדת הכלכלה החלטה לפיה בתום תקופת הזיכיון יעברו זכייניות ערוץ 2 למתכונת רשיונות (ללא המכרז שתוכנן לינואר 2003) - אך נציגי משרד האוצר והמשפטים ביקשו להכניס הסתייגות לפיה גם אם יתקיים המעבר לרשיונות, עדיין ייערך מכרז על נכסי ערוץ 2. במארס קיבלה הכנסת תיקון לחוק הרשות השנייה לפיו יוכלו שלוש זכייניות ערוץ 2 - רשת, קשת וטלעד - להתמזג לשתי זכייניות באופן מיידי - בכפוף לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

עוד הוחלט בוועדה כי שני העיתונים הגדולים - "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" - יצטרכו להיפרד מהחזקותיהם בזכייניות ערוץ 2 רשת וטלעד, בהתאמה, לאחר תום תקופת הזיכיון הנוכחית בנובמבר 2003, או לחלופין לוותר על החזקותיהם בחברות הכבלים ערוצי זהב ומתב דיגיטל, בהתאמה. בעלי העיתונים יקבלו תקופת הסתגלות בת כ-3 שנים עד למכירת ההחזקות, שתסתיים בנובמבר 2004 - שנה מתום תקופת הזיכיון בערוץ 2.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully