וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפועלים: המגמה החיובית במכירת דירות באזורים לא תימשך

אמיר טייג

11.6.2002 / 11:39

שי קמין מבנק הפועלים מותיר המלצת "החזק" למניה ומוסיף כי מוקדם להתנבא לגבי השפעת חילופי השליטה באי.די.בי על פעילות אזורים

בסקירת אנליסטים של בנק הפועלים כותב שי קמין כי למרות ההתעוררות במכירות חברת אזורים במהלך הרבעון הראשון של השנה, הוא אינו צופה המשך של מגמה זו גם במחצית השנייה של השנה ללא פגיעה בשיעורי הרווח של החברה. אזורים הציגה ברבעון הראשון צמיחה של כ-83% במכירות ל-330 יחידות דיור (יח"ד) בהשוואה ל-180 יח"ד ברבעון בממוצע בשנת 2001. למרות זאת, ירד ההיקף הכספי של המכירות של אזורים ברבעון הראשון ב-14% ל-206 מיליון שקל.

קמין כותב בסקירתו כי המומנטום החיובי במכירות יח"ד שהחל בראשית השנה, בהשפעת הורדת הריבית בשלהי דצמבר, נמשך באזורים גם לתוך הרבעון השני, למרות התחזקות המגמות השליליות במשק הישראלי. קמין מציין כי מומנטום זה נעצר במרבית חברות הבנייה כבר בתום הרבעון הראשון, אך מאמצי השיווק האגרסיוויים של אזורים איפשרו לחברה ליהנות ממומנטום זה גם ברבעון השני.

קמין מציין עוד כי הפרסומים השונים לגבי עתידה של אזורים לאחר שינוי הבעלות בחברה האם אי.די.בי. פיתוח מגבירים את חוסר הוודאות ומסבירים, להערכתו, את מכפילי ההון הנמוכים בהם נסחרת המניה ביחס לרמה הממוצעת בענף. קמין מוסיף כי קשה כיום להתנבא כיצד צפויים חילופי השליטה להשפיע על הפעילות התפעולית של חברות הנדל"ן בקבוצת אי.די.בי, אליהן מצטרפת גנדן, שבשליטת דנקנר, הבעלים החדשים של אי.די.בי פיתוח.

קמין מותיר המלצת "החזק" למניית אזורים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully