וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

CFRA: אמדוקס ניפחה רווחים והכנסות ע"י רישום לא תקין של רכישת קלריפיי

סוכנויות הידיעות

11.6.2002 / 11:59

חברת המחקר פירסמה דו"ח נוסף בתוך חצי שנה המטיל ספק לגבי תקינות השיטה החשבונאית של אמדוקס

חברת המחקר CFRA פירסמה דו"ח המבקר את השיטה החשבונאית בה משתמשת חברת אמדקוס . כך מדווח ה"דאו ג'ונס ווייר". החברה טוענת כי אמדקוס ניפחה באופן מלאכותי את הרווחים וההכנסות שלה ברבעון האחרון באמצעות רישום לא תקין של רכישה ושל מכירות לאחד המיזמים שלה.

CFRA (ובשם המלא - The Center for Financial Research & Analysis) אמרה כי אם היתה אמדוקס כוללת את ההכנסות מקלריפיי בשני הרבעונים, הכנסותיה ברבעון שהסתיים במארס היו גבוהות ב-6% בלבד מההכנסות ברבעון הקודם, ולא ב-22% - כפי שדיווחה. אמדקוס רכשה את חברת ניהול קשרי הלקוחות (CRM) קלריפיי מנורטל בנובמבר 2001.

לטענת CFRA, אם קלירפיי רשמה לפני הרכישה הפרשות שנועדו להגדיל את ההקצאות לחובות אבודים, אז הרווח של אמדוקס ברבעון שהסתיים במארס היה מנופח.

בעיה נוספת המוזכרת בדו"ח קשורה לסרתן (Certen), מיזם משותף של בל קנדה, בו מחזיקה אמדוקס 10%. אמדוקס מכירה אומנם בהכנסות ממכירות לסרתן, אך היא אינה כוללת את ההוצאות על סרתן בדו"חות הכספיים שלה, כך שהפסדים אפשריים של סרתן לא ישפיעו על המאזן שלה. מרבית הטענות שהעלתה CFRA בדו"ח הנוכחי נכללו כבר בדו"ח שפירסמה חברת המחקר בפברואר.

מספר אנליסטים אינם מייחסים לדו"ח חשיבות. סוזן פאסוני מקרדיט סוויס פירסט בוסטון, המעניקה לאמדוקס המלצת "קנייה חזקה", טוענת כי הטענות שמעלה CFRA הינן "מוכרות בשוק או בלתי מדויקות". פאסוני גילתה טעות בדו"ח של CFRA. על פי הדו"ח, אמדוקס רשמה הכנסות של 85.2 מיליון דולר ממכירות לסרתן - 19% מסך ההכנסות הכללי. אולם, הנתון מייצג למעשה הכנסות מחברות נוספות, בהן SBC קומיוניקיישנס, הלקוחה הגדולה ביותר של אמדוקס.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully