וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פעילים בשוק: רק מהלך משותף של האוצר ובנק ישראל יכול לעצור את המפולת

אילן מוסנאים

11.6.2002 / 12:07

התשואה בשחרים כבר חצתה את רף ה-10%; התשואה במק"מים כבר ב-9.9%; הפעילים חוששים מפדיונות כבדים בקרנות הנאמנות

"עד התקופה האחרונה חשבתי שברמות תשואה של למעלה מ-9% האפיק השקלי מהווה הזדמנות קנייה. עכשיו, לנוכח המסחר בימים האחרונים, כבר אי אפשר לדעת" - כך אומר היום אחד הפעילים בשוק האג"ח. האפיק השקלי ממשיך הבוקר בהתרסקות שלו, כאשר המק"מים יורדים בשיעורים של עד 0.8% והתשואה עליהם מגיעה עד ל-9.9%, והשחרים יורדים אף הם בשיעורים חדים. הדולר עולה ב-0.14% לרמה של 4.985 שקלים.

לדוגמה, השחר מסדרה 2680 לתקופה של כ-9 שנים יורד ב-2.5%, והשחר מסדרה 2671 לתקופה של כ-6.5 שנים מאבד 2.7%. התשואה באג"ח זה מזנקת כעת לרמות של יותר מ-10%.

הפעילים מציינים כי המספרים בשוק הסולידי מעידים על כך שמה שמשחק היום זה לא ההיגיון אלא הרגש. האמונה של המשקיעים בהנהגה הכלכלית וכנגזרת מכך בשקל נמוגה, והם מגיבים בהתאם.

להערכת פעילים בשוק, קיים חשש מפדיונות כבדים אצל קרנות הנאמנות, שבדרך כלל מתחילות לפעול בשוק בשעות הצהריים, והמשקיעים מקדימים בשעות הבוקר את מכת הפדיונות של הקרנות. בנוסף, מזכירים הפעילים את ההנפקה של המק"מים שצפויה היום, שתצביע על כוונות הנגיד בנוגע לשער הריבית קצרת הטווח.

לדברי הפעילים, מה שיכול לעצור את התחזקות הדולר ואת המפולת באפיק השקלי זה רק מהלך משותף של בנק ישראל והאוצר, שיחזיר את האמון בהנהגה הכלכלית.

להערכתם, הרבה תלוי גם בייעוץ שיעניקו היועצים בבנקים ללקוחות. אם אלה ייעצו לפעול נגד המגמה, זה יכול למתן את הנפילות באפיק השקלי, ואם היועצים ייעצו ללקוחות למכור את הקרנות השקליות וללכת עם המגמה, אזי ההתרסקות באפיק השקלי תחריף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully