וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אושר כתב הזיכיון של שידורי עדן

רוני קורן-דינר

11.6.2002 / 12:50

הרשות השנייה דחתה את בקשותיה של עדן להקלות משמעותיות דוגמת הפחתה של 40% מההתחייבות לשידורים וביטול ההשקעה המינימלית בתוכן בכל שנה

מועצת הרשות השנייה אישרה אמש את כתב הזיכיון של שידורי עדן. כתב הזיכיון אושר למרות הסכם המיזוג שנחתם עם הזכיינית ישראל 10, אשר מייתר את הצורך בכתב זיכיון נפרד לכאורה, אולם הרשות החליטה להשלים את ההליך למקרה שההסכם בין הזכייניות יתפוצץ.

הרשות דחתה את בקשותיה של שידורי עדן להקלות משמעותיות. עדן ביקשה הקלה של 40% מהשידורים שהתחייבה להם בעת הגשת ההצעה למכרז, וביקשה לבטל את ההשקעה המינימלית בתוכן בכל שנה (כפי שמחויבות בין השאר זכייניות ערוץ 2), העומדת על הסכום הגבוה מבין 80 מיליון דולר או 43% מההכנסות. עדן ביקשה מהרשות שההשקעה המינימלית תבוצע רק על פי אחוז ההכנסות, אולם כאמור, בקשה זו נדחתה.

הרשות הסכימה רק לשינויי ניסוחים מינוריים, כגון שיתוף נציגי הזכיינית בקביעת מועדי השידור של הטלוויזיה החינוכית - במקום שזו תהיה סמכותה הבלעדית של הרשות, וכן הוסכם שעדן לא תהיה חייבת להחזיק באולפנים וציוד שידור משלה, אך תהיה חייבת לשכור את השירותים באופן שיעמדו לרשותה בכל עת.

מועצת הרשות דנה אתמול גם בנושא חילוט הערבויות של ישראל 10 בסך של כ-11 מיליון שקל, לכיסוי חובה לחברת החדשות של ערוץ 10. מועצת הרשות הסמיכה את מנכ"ל הרשות, שמוליק שם טוב, לטפל בעניין, והוא ייפגש מחר עם נציגי החברה הממוזגת על מנת לדון עימם בפרטי המיזוג, ובמסגרת זו גם בעניין התשלומים לרשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully