וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרטת בזק: ממשיכים לבחון רעיונות להעתקת הסיכון מהקונה לממשלה

ערן גבאי

11.6.2002 / 13:03

נבחנת האפשרות להותיר אופציית רכישה של 10% ממניות בזק

"אחרי שהרעיון להענקת הלוואה ממשלתית לרוכשי השליטה בבזק ירד מהפרק, ממשיכים לבחון רעיונות להעתקת הסיכון מהקונה לממשלה בעניין מכירת גרעין השליטה בחברה", כך טוען גורם בכיר המקורב למגעים בין משרדי התקשורת והאוצר לבין הקבוצות המשתתפות במכרז.

עוד טוען אותו גורם כי "לכולם ברור שאף משקיע זר לא ישים בישראל כסף כרגע", ושנבחנת גם האפשרות להותיר אופציית רכישה משלימה של 10% ממניות בזק, בדומה להסכמה קודמת של גורמי הביטחון.

לפני ימים אחדים אמר יצחק קאול, המייצג את אחת הקבוצות המתמודדות במכרז לרכישת גרעין השליטה בבזק, כי "מתקיימות שיחות עם 3-4 בנקים זרים גדולים למימון רכישה אפשרית של גרעין השליטה בבזק, וחלק מהבנקים אף הביעו עניין להוביל את הקונסורציום. מדובר בהזרמה של 400-500 מיליון דולר בהון עצמי מקבוצת הרוכשים, והיתרה תמומן על ידי הקונסורציום הבנקאי".

שר התקשורת ראובן ריבלין הנחה בשבוע שעבר את מנכ"ל משרדו, אורי אולניק, להאיץ את פעילותן של ועדת קרול (לבחינת כללי פתיחת שוק התקשורת הפנים ארצית לתחרות) וועדת גרונאו (לבחינת תעריפי בזק). כל זאת, כדי לאפשר לגופים המתעניינים ברכישת גרעין השליטה בבזק לקבל תמונה מקפת וברורה יותר על טיב ההשקעה בבזק, וכדי שיוכלו לשקול את צעדיהם במכרז על סמך מסקנות הוועדות. השר ריבלין ביקש כי הוועדות יסיימו את פעילותן ויגישו את מסקנותיהן עד סוף חודש יולי השנה.

בראשית אוגוסט צפויה בזק לפתוח את חדר המידע בפני המתעניינים ברכישה. בינתיים, נציג של רשות החברות הממשלתיות ונציג מטעמו של החשב הכללי באוצר נפגשים עם הגופים המתעניינים ברכישת גרעין השליטה בבזק, ומחפשים דרכים לקדם את ההפרטה.

במכרז בזק משתתפות 5 קבוצות כמועמדות פוטנציאליות לרכישת גרעין השליטה של החברה: החברה לישראל , ישראל טלקום ונצ'רס, לב הרקיע בבעלות אפריקה ישראל ופולאר תקשורת , קבוצת יורוקום וקבוצת אייפקס הבינלאומית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully