וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שטרום חוקר חשד לתיאום מחירים בענף חטיפי הגרנולה והדגנים

אמיר הלמר

11.6.2002 / 13:51

רשות ההגבלים העסקיים חוקרת חשד כי יבואנית חטיף אנרג'י, פארמה גרין, ניסתה ליצור הסדר כובל עם יבואנים של חטיפים אחרים

מחלקת החקירות ברשות ההגבלים העסקיים סיימה בימים אלה חקירת תיאומים ונסיונות לגבש הסדרים כובלים להעלאת מחירי חטיפי הגרנולה והדגנים, הידועים כחטיפי בריאות.

חשיבותה המיוחדת של חקירה זו הינה בסיכול מוקדם של הניסיון להסדר כובל ולהעלאת מחירי החטיפים באופן מתואם בין המתחרים, בשוק המתרחב וצומח מדי שנה.

תחילת החקירה במידע שהתקבל ברשות והצביע על חשדות לכאורה כי חברת פארמה גרין, יבואנית המותג אנרג'י, מנהלת מגעים עם מתחריה במטרה לתאם עימם המחירים בענף חטיפי הגרנולה והדגנים, ברמת מחירים גבוהה מהמחירים הנהוגים על ידם.

בתחום חטיפי הגרנולה והדגנים קיימים שלושה שחקנים עיקריים והם: חטיף אנרג'י המיובא ע"י חברת פארמה גרין, חטיף קורני אשר מיובא ע"י החברה המאוחדת למסחר והפצה בע"מ וחטיף צ'ואי אשר מיובא ע"י חברת מ.פרופ ובנו. יצוין כי בתקופה האחרונה הוכנסו לשוק מותגים נוספים של חטיפי בריאות, אולם לאלה אין כל קשר לחקירה.

עם קבלת המידע, נערכה חקירה סמויה שממצאיה חיזקו את החשדות נגד חברת פארמה גרין. לאחר פתיחת החקירה הגלויה נתפסו חשודים בדרג הניהול במהלכו של מפגש עם מקביליהם בחברות המתחרות. באותו מפגש ניסו לשכנעם לתאם את מחירי המוצרים. המפגש הופסק על ידי חוקרי רשות ההגבלים העסקיים, והחשודים עוכבו לחקירה, שבסיומה שוחררו.

במסגרת החקירה, נחקרו בעלי תפקידים מרכזיים בחברת פארמה גרין ומספר אנשים נוספים מהתחום. בנוסף, בוצעו חיפושים במשרדי חברת פארמה גרין ובמשרדי חברת האם פארם-אפ ונאספו ראיות לכאורה לניסיונות לבצע עבירה על חוק ההגבלים העסקיים. עם תום החקירה, הועבר התיק לבחינת המחלקה המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים.

הממונה על ההגבלים, עו"ד דרור שטרום, מסר כי חומר החקירה ייבחן במחלקה המשפטית של הרשות, ולאחר בדיקת התשתית הראייתית תתקבל החלטה באם להעמיד את החברה ומנהליה לדין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully