וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אליעזר משלם לפישמן

אלי דניאל

11.6.2002 / 14:14

כלכלית ירושלים שבשליטת אליעזר פישמן תרכוש שירותי טיסה במטוס הפרטי של פישמן; החברה תשלם 3,500 דולר עבור כל שעת טיסה

חברת כלכלית ירושלים מבקשת לממן עבור בעל השליטה שלה, אליעזר פישמן, את הוצאות הטיסות לחו"ל במסגרת תפקידו כיו"ר הדירקטוריון, באופן שהחברה תרכוש את שירותי הטיסה הללו מחברה פרטית הנמצאת בבעלות עקיפה של פישמן ובני משפחתו. כך עולה מהדיווח המיידי אותו הגישה היום החברה.

במסגרת העסקה המתהווה, תתקשר כלכלית ירושלים עם חברת מרחב מנפ, אשר בין שאר עיסוקיה מתחזקת ומתפעלת את המטוס הפרטי הנמצא בבעלות פישמן ובני משפחתו. שירותי התפעול אותם מעניקה מרחב כוללים את מלוא ההוצאות הכרוכות בתפעול המטוס לרבות דס"ל (דלק סילוני), טייס, צוות אוויר ואגרות. מרחב גובה את התשלום עבור מתן השירותים האמורים ועבור השימוש במטוס, כאשר תשלום זה, בניכוי הוצאות בפועל ושכר חודשי קבוע, מועבר לחברה הפרטית של משפחת פישמן.

כיום גובה מרחב תשלום של 3,500 דולר עבור כל שעת טיסה במטוס הפרטי, ובכלכלית ירושלים מציינים כי תשלום זה נמוך בכ-16% מהסכומים בהם מחויבים צדדים שלישיים. התעריף האמור נמוך גם מהמחיר הנגבה עבור שעת טיסה במקרה של שימוש במטוס שאינו המטוס הפרטי.

בכלכלית ירושלים מוסיפים כי ההתקשרות האמורה הינה ביחס לטיסות אותן יקיים פישמן בעתיד, בהתאם לצרכי החברה, וכן ביחס לשתי טיסות של פישמן אשר התקיימו בעבר. מהודעת החברה עולה כי כל עוד מספר הטיסות השנתיות שיבצע פישמן לא יעלה על שבע, לא יהיה כל צורך בקבלת אישור לכל טיסה וטיסה, בעוד שכל טיסה לחו"ל - לעניין זה, טיסה הלוך ושוב לישראל לרבות נחיתות במספר יעדים, תיחשב כטיסה אחת - מעבר לטיסה השביעית, תובא לאישור ועדת הביקורת והדירקטוריון.

ועדת הביקורת והדירקטוריון נתנו את האישור להתקשרות. בין הנימוקים לאישור זה: העובדה כי נסיעותיו של פישמן משרתות את החברה ועשויות לתרום להצלחת עסקות פוטנציאליות, במסגרת יישום החלטת החברה לבצע השקעות נדל"ן בחו"ל. נימוק נוסף להתקשרות - בעלי תפקידים נוספים בחברה יוכלו להתלוות לפישמן תוך חיסכון בעלויות כרטיסי הטיסה שלהם.

אסיפת בעלי המניות של החברה, אשר תכונס ב-8 ביולי, תתבקש לאשר את ההתקשרות עם מרחב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully