וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנקים מתנגדים שדסק"ש תחזיק בכ-80% מתבל

ערן גבאי

11.6.2002 / 15:54

דורשים שדסק"ש תזרים יותר מ-200 מיליון שקל לתבל

סלע המחלוקת העיקרי בשיחות בין הבנקים, דסק"ש ונאמן תבל, צבי יוכמן, נסוב עדיין סביב סכומי הכסף שאמורה דסק"ש להזרים לתבל. הבנקים מתנגדים בינתיים להזרמה של 200 מיליון שקל על ידי דסק"ש (נוסף על מחיקת חוב של 140 מיליון שקל של תבל כלפיה), ודורשים שבעל המניות יזרים לתבל סכום גבוה הרבה יותר. בכל מקרה, אומר היום גורם בנקאי בכיר ל-TheMarker, לא נסכים שדסק"ש תחזיק בכ-80% מחברת תבל, והבנקים ידרשו שכל המניות של תבל בחברת הכבלים הממוזגת יהיו משועבדות לבנקים.

בנוסף, ממשיך להתנהל ויכוח בין הנושים הבלתי מובטחים בתבל לבין בעלי המניות באשר להיקף מחיקת החוב שתידרש מהם. עד כה הסכימה דסק"ש לקנות את כל החוב של הנושים הבלתי מובטחים במחיר של 40% מהחוב.

אתמול ביקש יוכמן ארכה נוספת מבית המשפט להגעה להסדר מימוני בתבל מול הבנקים והנושים, אך גורמים המעורבים בשיחות מול הנאמן טוענים כי לפחות עד 27 ביוני - מועד סיום תקופת הקפאת ההליכים בתבל - לא צפויה התפתחות דרמטית.

עד מחר ישיבו כל הבנקים על ההסכם אליו הגיע יוכמן עם חברת נטקום בעניין החוב של תבל כלפיה בגין ציוד התקשורת שהעמידה לה. יוכמן הניח לפני מספר ימים את ההסכם בפני בית המשפט המחוזי בתל אביב, וחלק מהבנקים הספיקו עד כה להגיש את הערותיהם להסכם.

הבנקים מסכימים עקרונית להסכם שהושג עם נטקום ולנחיצות הרבה שלו כחלק מהליך ההבראה של תבל, אך מבהירים, עם זאת, שאם מתשובתו של יוכמן לבית המשפט בגין ההערות שהעלה בנק לאומי בנוגע להסכם ניתן היה להבין שהכסף שיוזרם לתשלום החוב יינתן כנושה מובטח, הרי שהבנקים מתנגדים לכך לחלוטין ודורשים שהכספים שתעביר דסק"ש לא יהיו בנשייה מובטחת.

על פי ההסכם, ההכנסות שיתקבלו משירות האינטרנט המהיר של תבל יועברו לנטקום עד שישוו את היקף החוב לחברה - כ-3.94 מיליון דולר בתוספת מע"מ. בנוסף, תקבל נטקום מקדמה של חצי מיליון דולר ב-3 תשלומים מתבל.

לאחר שיוגש ההסכם הסופי והמאושר עם נטקום, תוכל תבל לספק את שירות האינטרנט המהיר שלה בתוך כשלושה שבועות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully