וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדיט סוויס הוריד המלצה למניית צ'ק פוינט

שירלי יום-טוב

11.6.2002 / 16:48

אוסקר גרוס: המניה עלולה להיסחר תחת השפעת אזהרת ההכנסות שפירסמה היום נוקיה; צ'ק פוינט משיקה היום פתרון אבטחה לתחום ה-VoIP

ענקית אבטחת הרשתות הישראלית צ'ק פוינט הודיעה היום על השקת פתרון חדש עבור ארגונים המבקשים להעביר נתוני קול באמצעות רשת האינטרנט (VoIP), באופן מאובטח.

שימוש ברשת האינטרנט להעברת נתוני קול הינו זול יותר עבור ארגונים מאלטרנטיוות השימוש באמצעי תקשורת מסורתיים כמו רשת הטלפוניה הקווית. אולם, לדברי החברה, עד כה לא ניתן היה לאפשר את העברתם המאובטחת של הנתונים ברשת, ותחום זה היה עלול להיות בבחינת "פרצה בגדר" עבור ארגונים שנקטו בפתרונות אבטחה לרשת שלהם.

אבטחת העברת הנתונים ברשת תתאפשר באמצעות ארכיטקטורת ה-(SVN (Secure Virtual Network של צ'ק פוינט. הטכנולוגיה מסוגלת לזהות פרוטוקולים מורכבים של VoIP ולהגן על הרשת מפני פרוטוקולים חשודים שאינם מורשים להיכנס לתוך הרשת של הארגון.

בבית ההשקעות אוסקר גרוס מציינים היום כי כדי לספק מוצרי אבטחה טובים לתחום ה-VoIP יש להתגבר על מכשולים רבים, לדוגמה, העובדה שלרוב Voice אינו יכול לעבור את מחסום ה-Firewall. לדבריהם, העובדה שהחברה הצליחה לפתח מוצר העומד בדרישות השוק מעיד על יכולתה הטכנולוגית של צ'ק פוינט.

צ'ק פוינט נסחרת כיום בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 4 מיליארד דולר, ומאז תחילת השנה איבדה מנייתה כ-60%. אמש ציין מנכ"ל החברה, גיל שויד, כי מכירות החברה בחודשים אפריל ומאי עמדו בתחזיותיה של החברה, וכי למרות שנותר לחברה לעבור עדיין את חודש יוני, היא צופה לעמוד בתחזיתה לרבעון השני לרווח נקי של 26 סנט למניה - תחזית זו ניתנה עם סיום הרבעון הראשון. על פי תחזית האנליסטים הממוצעת, צפויה החברה לדווח על הכנסות של 109 מיליון דולר ורווח נקי של 25 סנט למניה ברבעון השני.

ההצהרות המרגיעות שסיפק אתמול שויד לא מנעו מבית ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון להוריד את המלצתו למניית צ'ק פוינט מ"קנייה" ל"החזק". בבית ההשקעות ציינו כי צ'ק פוינט צופה ירידה בשולי הרווח התפעולי ברבעון השני.

באוסקר גרוס מציינים היום כי מניית צ'ק פוינט עשויה להיסחר היום תחת השפעת אזהרת ההכנסות שפירסמה היום ענקית הסלולר הפינית נוקיה. על פי הודעתה של נוקיה צפויות הכנסות מגזר ה-Networking שלה לרשום ירידה של יותר מ-20% ברבעון הנוכחי. להודעה זו יש השפעה על צ'ק פוינט מכיוון שלשתי החברות יש הסכמים בדבר הטמעת תוכנות האבטחה של צ'ק פוינט בשרתי האבטחה של נוקיה. בבית ההשקעות מציינים כי פגיעה בהכנסות בתחום זה עלולה לפגוע בעקיפין בהכנסותיה של צ'ק פוינט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully