וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר מתחזק ל-4.98 שקלים עקב האכזבה מפגישת קליין ושלום

ליאור כגן

12.6.2002 / 18:52

גבוה בכ-0.32% מהשער היציג שנקבע על רמה של 4.964 שקלים; סוחרים: נוכחות מוגברת של ספקולנטים זרים כמורגן סטנלי ובארקליס לונדון


אחרי הירידה של הדולר של 0.6% בשעת קביעת השער היציג לרמה של 4.964 שקלים ואף לרמות של 4.95 שקלים מוקדם יותר, משנה המטבע האמריקאי כיוון בשעה זו ועולה ב-0.3% לרמה של 4.98 שקלים.

מחדר העסקות של בנק דיסקונט, נמסר כי ההיחלשות במהלך המסחר היתה בציפייה לבשורות שיגיעו מהפגישה בין הנגיד ושר האוצר. עם סיום הפגישה כאשר התברר שהיא הסתיימה בלא תוצאות, שב הדולר למסלול ההתחזקות. בדיסקונט מציינים כי הסיבה שהדולר לא נסחר כעת במחיר של 5 שקלים, היא שהשוק מקווה שאולי הבשורה תבוא מחר מהפגישה המשולשת בין הנגיד, שר האוצר וראש הממשלה.

בדיסקונט ציינו כי לשוק כבר נמאס מההצהרות של שר האוצר והוא מחכה כעת לראות באילו מעשים האוצר ינקוט. בדיסקונט סבורים כי הסיפור היום הוא המאבק בין הספקולנטים לבין האוצר ובנק ישראל, כאשר השאלה היא כמה כל צד יהיה מוכן להקריב. בדיסקונט מעריכים כי הנפקה מאסיבית של גלבועים, שלא תהיה חד פעמית אלא תפורסם בתוכנית רב תקופתית ותגובה בהטחה להעלאת ריבית נוספת באם יהיה צורך בכך, תוכל לעצור את הפיחות בשקל. "אם לא תהיה מלחמה נחושה מול הספקולנטים, אז בטוח שהם ינצחו".


בחדרי העסקות ציינו היום כי המסחר מתנהל בתנודתיות של המטבע האמריקאי, כשלאחרונה רואים נוכחות מוגברת של גופים ספקולנטיים זרים כמו מורגן סטנלי ובנק בארקליס לונדון.

הסוחרים ציינו כי גם הפיגוע אתמול בהרצליה משפיע על המסחר. "הביקושים לדולר עדיין גבוהים מההיצעים, וללא התערבות כלשהי שתספק היצע של דולרים, לא תיעצר היחלשות השקל", אומר אחד הסוחרים.

בחדרי העסקות חוששים כי הדולר יחצה את רמת ה-5 שקלים, מה שיגרום לציבור להגיב בגל נוסף של רכישות דולרים, ופדיונות מהקרנות השקליות. "נהירה של הציבור לדולר עשויה לגרום לפיחות חד נוסף בדולר", מציין אחד הסוחרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully