וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רבינוביץ': אני מקווה שהרפורמה במס תעבור במלואה

ליאור כגן

12.6.2002 / 11:02

יו"ר הוועדה לרפורמה במס: "רוב הוועדות הקודמות הכשילו את המטרות העיקריות בגלל מטרות משנה, ואנו לא מתכוונים שזה יקרה הפעם"

מטרת הרפורמה היא לטפל בשלושה תחומים עיקריים: שוק ההון, הכנסות מחו"ל והפחתת נטל המס ליחידים בישראל. כל שאר המטרות הן מטרות משנה, ולא ניתן להן להכשיל את המטרות העיקריות שהצבנו בפנינו", כך אמר ל-TheMarker יו"ר הוועדה לרפורמה במס, יאיר רבינוביץ'.

"רוב הוועדות הכשילו את המטרות העיקריות בגלל מטרות משנה, ואנו לא מתכוונים שזה יקרה הפעם. לא המלצנו לגעת בפטורים שניתנו ליישובי פיתוח, למשקיעים זרים, לקרנות השתלמות וכו', על מנת שלא להעביר את עיקר השיח הציבורי אליהם", אמר רבינוביץ'.

לדברי רבינוביץ', עלות הרפורמה (נטו) בשנת 2003 תסתכם בכ-1.3 מיליארד שקל, ובשנת 2008 תגיע לכ-10.2 מיליארד שקל (ברוטו). "הכוונה היא שהצמיחה במשק תגדיל את ההכנסות ממס, ותאפשר להפחית את העלות", אמר רבינוביץ'.

"להערכתי, יש לרפורמה את כל הסיכויים לעבור במתכונתה המלאה", אמר רבינוביץ'. "הכוונה שלנו היא להקל על שכבות הביניים שנושאות בנטל הגבוה ביותר. לנגד עינינו עומדים כל הזמן האנשים האיכותיים, בוגרי האוניברסיטאות שעוזבים את הארץ למדינות אחרות. מדובר בחוט השדרה של הכלכלה הישראלית שאסור לוותר עליו", אמר רבינוביץ'. לדברי רבינוביץ', הון רב בורח מישראל, וחייבים לעשות הכל על מנת לעצור את התופעה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully