וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רו"ח אבי אלתר: אחת הבעיות תהיה כיצד לאכוף את הכנסות הישראלים בחו"ל

ליאור כגן

12.6.2002 / 11:50

אלתר, שנמנה על ועדת רבינוביץ', מעריך כי הרפורמה יכולה לעבור בכנסת ברוב של 70 ח"כים

"אני מעריך שלרפורמה במס יש רוב בכנסת - היא יכולה לעבור ברוב של 70 חברי כנסת", כך אומר ל-TheMarker רו"ח אבי אלתר, חבר הוועדה לרפורמה במס. "ניסינו להביא רפורמה שתוכל להיות ישימה, ולכן לא נגענו בנקודות רגישות, כגון קרנות ההשתלמות, פדיון ימי חופשה, פיצויי פיטורים, ולא פרצנו הסכמים קיבוציים של ההסתדרות. את הנושא הזה השארנו לטיפול הממשלה", אומר אלתר.

"השתדלנו להימנע מכל הטעויות של רפורמת בן בסט, ולכן נראה כי הרפורמה שאנו מציגים לא תזכה להתנגדות בציבור", אומר אלתר.

אלתר מעריך כי אחת הבעיות בהן תיתקל הרפורמה היא הדרך לאכוף את נושא המיסוי הבינלאומי, כלומר - כיצד לגבות את המס בפועל מהכנסות הישראלים בחו"ל. "15% מס זה לא הרבה, ולכן לא יהיה אינטרס להפוך כסף לשחור", אומר אלתר, "לא רצינו לגרום לזעזועים, ונראה כי ההשפעה של המיסוי תהיה בשוליים".

אלתר מציין כי עלות הרפורמה תסתכם בכ-10.2 מיליארד שקל בשנת 2008, אך קיימת ציפייה כי הצמיחה במשק תגדיל את ההכנסות ממס ותקזז חלק ניכר מעלות זו. "כמובן שזה תלוי במצב הבטחוני", אומר אלתר.

לדבריו, חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, לפיה ניתן למסות רווחים עתידיים גם מנכסים שנוצרו לפני ה-8 במאי 2000 (המועד בו נקבעו תקנות חדשות לגבי מיסוי נכסים), אינה תעמוד במבחן בג"צ ותזכה להתנגדות קשה. לדבריו, התנגדות זו לא תאפשר מיסוי עתידי של מכשירים ונכסים שנוצרו לפני התאריך הנ"ל.

אלתר מעריך כי מיסוי האפיקים השיקליים והפחתת שיעור המס על האפיקים המט"חיים לא יביאו להתחזקות הדולר, שכן מדובר בשיעורי מס נמוכים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully