וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': כימיקלים לישראל צפויה להרוויח ב-2002 כ-89 מיליון דולר

אלי דניאל

12.6.2002 / 11:54

עסקי הליבה שלה ממוצבים היטב בשביל להרוויח מהשיפור הצפוי בכלכלה העולמית

בנק ההשקעות האמריקאי מריל לינץ' שב לסקר את מניית כימיקלים לישראל , כאשר שני האנליסטים מיכאל קאוונה וניקו לאמברטס מעניקים למניית החברה המלצת "נייטרלי" לטווח הקצר והבינוני והמלצת "קנייה" לטווח הארוך.

האנליסטים מציינים כי כי"ל עברה כברת דרך במסגרת הפיכתה מחברת החזקות מגוונת לחברה הממוקדת בתחום הכימיקלים עם פעילות גלובלית ויתרונות תחרותיים ברורים. מהלך זה, בו פישטה החברה את המבנה שלה, תוך הפחתת העלויות (חיסכון של כ-150 מיליון דולר לשנה) והתאמת מבנה השיווק, נמצא בעיצומו והוא צפוי להניב לחברה הישגים נוספים בעתיד.

במריל לינץ' סבורים כי ארבע עסקי הליבה של כי"ל - דשנים, כימיקלים מיוחדים, ברום ומגנזיום - ממוצבים היטב בכדי להרוויח מההתאוששות הצפויה בכלכלה העולמית. עם זאת, במריל לינץ' מעריכים כי חלק בלתי מבוטל מהשיפור הצפוי בתוצאותיה מגולם כבר במחיר המניה - מחיר אשר להערכתם אמור להסתכם בכ-1.15 דולרים.

במריל לינץ' מעריכים כי החברה תרשום בשנת 2002 רווח נקי של כ-89 מיליון דולר, וזאת בהשוואה להפסד של כ-42 מיליון דולר בשנת 2001. באשר לשנה הבאה, הרי שבמהלכה עתידה החברה להרוויח - בהתאם להערכת קאוונה ולאמברטס - סך של כ-104 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully