וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות הדואר חוזרת להרוויח: רשמה רווח של 4.1 מיליון שקל ב-2001

אלי דניאל

12.6.2002 / 12:35

הכנסות של 1.2 מיליארד שקל נבעו ממשלוחי דואר רגיל בארץ ובחו"ל

לאחר שהציגה בשנת 2000 הפסד שנתי של כ-28.6 מיליון שקל, מדווחת רשות הדואר על מעבר לרווח של 4.1 מיליון שקל בשנת 2001. ההכנסה העיקרית של רשות הדואר נבעה ממשלוחי דואר רגיל בארץ ובחו"ל והסתכמה בשנה החולפת בכ-1.2 מיליארד שקל. בסך הכל הסתכמו ההכנסות בשנת 2001 בכ-1.6 מיליארד שקל.

במהלך שנת 2001 השקיעה רשות הדואר כ-102 מיליון שקל בפיתוחים טכנולוגיים ובשיפוץ ורכישת סניפי דואר חדשים, כך שמספר יחידות הדואר הפרוסות ברחבי הארץ הגיע לשיא של 754 יחידות. דגש מיוחד נתנו ברשות הדואר להשקעות בתחום המחשוב - כ-32 מיליון שקל, שהם 31% מסך כל תקציב ההשקעות, הושקעו בתחום זה.

רשות הדואר העבירה במהלך השנה החולפת לקופת המדינה סך של כ-108 מיליון שקל, מסך כל הכנסותיה בשנת 2001, עבור תמלוגים ובגין שימוש בנכסים.

יוסי שלי, יו"ר מועצת רשות הדואר, ציין כי "הרווח של הרשות בשנה החולפת מצביע על הישג, שכן בשנת 2001 חברות רבות במשק סבלו מהפסדים". שלי הדגיש כי "הדבר החשוב ביותר הוא שגוף כמו רשות הדואר נחלץ מהפסד, חוזר ועולה על פסים של רווח, משדרג את שירותיו ושומר על רמת שירות גבוהה".

בישיבת מועצת המנהלים, בה אושרו הדו"חות הכספיים של רשות הדואר, אמר שלי כי הוא מצפה מהנהלת הרשות להמשיך ולתת שירות אוניוורסלי ברמה גבוה. זאת, במקביל להגדלת הרווחים, צמצום ההוצאות ונקיטת צעדי התייעלות, בעיקר בשל העובדה שהתחרות בשוק הדואר הולכת ומתעצמת עם הזמן. לדברי שלי, "יש לפעול להפיכת רשות הדואר לחברה, צעד שיאפשר לה להתחרות באופן הוגן עם פתיחת שוק הדואר לתחרות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully