וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות שערים על רקע הורדת תחזיות נוספת לנוקיה

שירלי יום טוב

12.6.2002 / 16:46

צ'ק פוינט יורדת ב-5%; אלתטק מזנקת ב-11%, לאחר שהודיעה על השלמת העסקה לרכישת 76% מקובטרוניק הגרמנית


נראה כי וול סטריט עומדת היום בפני עוד יום של ירידות במדד הנאסד"ק, שעם פתיחת המסחר מאבד 0.6%, על רקע חולשה במניות חברות התוכנה סייבל וג'וניפר, כמו גם על רקע הורדת המלצה נוספת למניית נוקיה. מדד הדאו ג'ונס פותח את המסחר בירידה של 0.2%.

בין המניות הישראליות בולטת בפתיחה מניית מרקורי, המאבדת 8.5% בפתיחה למחיר של 27.7 דולר. מניית צ'ק פוינט יורדת ב-5% למחיר של 15.1 דולר. מניית אלטק מוסיפה 11% למחיר של 1.3 דולרים, על רקע הידיעה כי השלימה רכישת 76% מחברת קובטרוניק הגרמנית. מניית נייס מוסיפה כ-4% למחיר 12.2 דולר בעקבות החוזה, בהיקף 5 מיליון דולר, עליו הודיעה היום.

סקירת טרום פתיחה

במרכז זירת המסחר היום בוול סטריט נותרת מניית נוקיה, לאחר שבית ההשקעות מורגן סטנלי קיצץ היום את תחזיותיו לחברה, ובהתאם לכך הוריד גם את מחיר היעד של המניה. נתון נוסף שעשוי להשפיע היום על השווקים הוא פרסום דו"ח הבנק הפדרלי האמריקאי על מצב הכלכלה שיתפרסם לקראת סיום המסחר היום. בשעה זו מורים החוזים העתידיים על מגמה שלילית בפתיחת המסחר. מדד הנאסד"ק 100 צפוי לפתוח היום בירידה של 0.3%. מדד ה-S&P500 צפוי להציג ירידה מתונה. נציין כי אמש נעל מדד הנאסד"ק בירידה חדה של 2.2% ונפל מתחת לרמה של 1,500 נקודות.

יומיים לאחר שיחת הועידה שקיימה ענקית הסלולר הפינית, נוקיה, מקצץ בית ההשקעות מורגן סטנלי את תחזיותיו לחברה ל-2002 ול-2003. נוקיה הזהירה בשיחה כי הכנסותיה לרבעון השני יהיו מתחת לתחזיות, אך היא צפויה לעמוד בתחזית הרווח הנקי. בבית ההשקעות סבורים כי החברה עשויה להיתקל בקשיים בהגדלת נתח השוק שלה, ומציינים כי הסיכון עבור החברה נותר בעינו והוא נובע ממגמת הצמצום בהוצאות הקפיטליות במגזר הטלקום.

מהזירה המקרו כלכלית יקבלו היום המשקיעים לידיהם את הספר הבז' - דו"ח הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית. הנתונים המתקבלים מהסקר שמבצע הבנק יישקלו על ידי קובעי המדיניות הכלכלית בארה"ב, הצפויים להתכנס בסוף החודש ולקבוע האם לבצע שינוי בשיעור הריבית הבסיסית במשק האמריקאי.

בין המניות הישראליות עשויה לרכז היום עניין מניית נייס לאחר שהודיעה על חוזה בהיקף של 5 מיליון דולר עם חברה פיננסית אמריקאית מובילה. נייס העריכה היום כי מדובר באחת העסקות הגדולות שנערכו אי פעם בתחום המערכות להקלטת שיחות דיגיטליות.

החוזה עליו הודיעה היום החברה ממשיך את המגמה החיובית עבורה בחודשים האחרונים. מצטרפים אליו חוזים קודמים עליהם הודיעה החברה לאחרונה, בהם אבטחת בית הנבחרים האוסטרלי, אבטחת אחד משדות התעופה המרכזיים בארה"ב ועסקה נוספת בהיקף של מיליוני דולרים עם מוסד לבטחון פנים באחת המדינות המערביות.

עוד עשויה לרכז היום עניין מניית אלטק לאחר שהודיעה היום על השלמת רכישת 76% מחברת קובטרוניק (Kubatronik) הגרמנית. אלטק העוסקת בייצור מעגלים מודפסים הודיעה במחצית פברואר כי שווי הרכישה מסתכם ב-2 מיליון דולר. החברה הגרמנית בה רכשה חלק עוסקת גם היא בפיתוח מעגלים מודפסים ולקוחותיה שייכים בין היתר לשוק הטלקומוניקציה והבטחון. אלטק נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-6 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully