וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאבקי השליטה בפורמולה לא הסתיימו: אבי ורטהיים רכש כ-65% מהאופציות שהנפיקה פורמולה לפני שבוע

גולן פרידנפלד

12.6.2002 / 21:12

כך נודע ל-TheMarker; במידה שורטהיים יחליט לממש האופציות שברשותו, הוא עשוי להחזיק בכ-10% מהון המניות של פורמולה בדילול מלא; מחיר המימוש של האופציות גבוה ב-54% ממחיר המניה בשוק



מי שחשב כי מאבקי השליטה בחברת פורמולה הסתיימו עלול לטעות. ל-TheMarker נודע כי אבי ורטהיים, מבעלי השליטה בבנק המזרחי, רכש כ-80% מהאופציות שהנפיקה פורמולה במסגרת גיוס החוב שביצעה לפני כשבועיים בהיקף של 70 מיליון שקל, ואשר במסגרתו הנפיקה החברה אופציות ואיגרות חוב להמרה.



ורטהיים רכש כ-1.3 מיליון אופציות מתוך 2 מיליון אופציות שהוצעו לציבור, ומימושן יביא אותו להחזקה של כ-10% ממניות פורמולה בדילול מלא.



מחיר המימוש של האופציות עומד על 75 שקל, לעומת מחיר מניית פורמולה כיום בשוק, שעומד על כ-48 שקל. משמעות ההפרש היא שמניית פורמולה צריכה לעלות בכ-54% בכדי שמימוש האופציות יהיה כדאי לורטהיים.



משמעות המהלך היא כי ישנו שחקן חדש במאבק השליטה על פורמולה, שמחזיק בידו את האופציה לרכישת 10% מהון המניות של פורמולה, וכי הניסיון של דני גולדשטיין - מבעלי השליטה בפורמולה - למנוע מאבקי שליטה נוספים בחברה, לא צלח.



מניית פורמולה סבלה קשות בשנה האחרונה ממאבקי השליטה שהתנהלו בחברה (בין היתר בשל מעורבותה של קבוצת פלד גבעוני) וגולדשטיין העריך כי במידה שיבטיח את השליטה העתידית בחברה, יחזור השקט לשרור במשכנה של חברת התוכנה.



ורטהיים סיים את תפקידו כיו"ר בנק המזרחי, ובמקומו מונה עידן עופר מטעמה של משפחת עופר. לאחרונה מונה ורטהיים ליו"ר הדירקטוריון של חברת BOS הישראלית הנסחרת בנאסד"ק. ורטהיים רכש כמיליון מניות של החברה הישראלית בתמורה להשקעה של כ-2 מיליון דולר, לפי מחיר של 2 דולרים למניה. ורטהיים משמש גם כיו"ר הדירקטוריון של חברת אלוני חץ הבורסאית.



מקורות בשוק ההון הוסיפו כי ביום ביצוע ההנפקה, התנהל מאבק בין גולדשטיין לבין ורטהיים על רכישת האופציות, שכן גולדשטיין רכש בעצמו כ-40 אלף אופציות. גולדשטיין לא רצה שותפים פוטנציאלים בפורמולה, אלא רצה לחסל כל אפשרות למאבקי שליטה אפשריים בחברה בעתיד - ומשום כך הבטיח למשקיעים כי ביום הראשון למסחר יזרים ביקושים לרכישת האופציה במחיר של 2.5 שקלים לאופציה, כאשר בפועל נקבע מחירן של האופציות בתום יום המסחר הראשון על 5 שקלים. התשואה למחזיקי האג"ח אשר מכרו את האופציה במהלך יום המסחר הראשון למסחר עמדה על כ-7%.



"אני לא יודע בוודאות שאכן מדובר באבי ורטהיים, אך אם זה נכון, לי אין בעיה עם זה", ציין גולדשטיין, והוסיף כי להערכתו לא מדובר כאן במאבק שליטה על פורמולה, אלא באמון שהביע ורטהיים בחברה.



פורמולה הנפיקה לציבור בסוף מאי השנה אג"ח לפירעון בתשלום אחד ביוני 2005, וכ-2 מיליון כתבי אופציה הניתנים למימוש למניה החל מיום רישומן למסחר, ועד סוף מאי 2003 (אופציה אמריקאית) במחיר מימוש של 75 שקל. לציבור הוצעו 50 אלף יחידות הכוללות 1,400 ע"נ כל אחת ו-40 כתבי אופציה ללא תמורה.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully