וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העליות בדולר נמחקו - נסחר ברמה של 4.966 שקלים

ליאור כגן

13.6.2002 / 17:42

הירידה בדולר - בעקבות מכירות של מגזר עסקי וגורמים בשוק ההון; הערכות: המדד צפוי לעלות ב-0.85%


העליות בשער הדולר עד לרמה של 4.99 שקלים נמחקות בשעה זו, כאשר הדולר נסחר ב-4.966 שקלים - סביב רמת השער היציג שנקבע אתמול על 4.964 שקלים. אתמול, לפני פגישת שלום-קליין, ירד שער הדולר לרמה של 4.95 שקלים, ואחרי הפגישה עלה ל-4.98 שקלים, כך שקשה לומר כי הפגישה השפיעה בכיוון התחזקות השקל.

הרקע לירידה בדולר, יחסית לפתיחת המסחר, הוא מכירות של המגזר העסקי וגורמים בשוק ההון, כגון קרנות נאמנות. הסוחרים בשוק המט"ח מציינים כי הפעילים ממתינים היום לתוצאות הפגישה הכלכלית שכינס ראש הממשלה, אריאל שרון, בהשתתפות שר האוצר, סילבן שלום, ונגיד בנק ישראל, דוד קליין.

"השוק ממתין למעשים ולא להצהרות של הליכה משותפת יד ביד", אומר אחד הסוחרים. לדבריו, הצמרת הכלכלית רק מדברת על הבעיה, אך היא לא מטפלת בה, וזה לא יספיק. "אין ספק שזה חשוב לדבר, אבל עדיין הביקוש לדולר גדול מההיצע, ושער החליפין ממשיך לטפס", מוסיף הסוחר.

מחר יפורסם מדד המחירים לצרכן של חודש מאי שצפוי, לפי הערכת הכלכלנים במשק, לעלות בכ-0.85%. עלייה גבוהה יותר של המדד תגרום להתחזקות השקל, זאת על רקע הערכות כי קליין יפעל באופן חד יותר באמצעות הריבית, על מנת לדכא את האינפלציה.

בחדרי העסקות העריכו הבוקר כי המסחר יתנהל היום סביב רמה של 4.98 שקלים. "אני לא מעריך הפעילים ירצו לקחת כיוון מסוים על הדולר לפני היוודע תוצאות הפגישה הכלכלית", אומר אחד הסוחרים. עם זאת, בשוק המט"ח לא ממתינים להחלטות יוצאות דופן, אלא להצהרה של ראש הממשלה למחויבות לשמירה על היציבות הפיננסית במשק.

אתמול החליטו שלום וקליין כי בנק ישראל ומשרד האוצר יפתחו בדרך חדשה של שיתוף פעולה, על מנת לשמור על יציבות המחירים במשק, שהיא תנאי לצמיחה ולפתרון בעיית התעסוקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully