וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: מניית דסק"ש סבלה לאחרונה מתגובת יתר למתרחש בתבל

אלי דניאל

13.6.2002 / 9:57

החברה אינה צפויה לבצע הפרשות ומחיקות מהותיות השנה; קיימת אפשרות למימוש חברות המוחזקות ע"י נכסים ובנין

האנליסטית רקפת לויסון-אפטר מבנק הפועלים, מפרסמת היום עדכון להמלצת הבנק למניית דיסקונט השקעות , לאחר שהחברה דיווחה לפני כשבועיים וחצי על תוצאותיה לרבעון הראשון של שנת 2002. לויסון-אפטר מותירה למניית החברה המלצת "קנייה", תוך שהיא מפחיתה את מחיר היעד מ-178 שקל ל-130 שקל, מחיר הגבוה בכ-29% ממחיר המניה - עם פתיחת המסחר בבורסה התל אביבית.

להערכת לויסון-אפטר, הפרשות ומחיקות מהותיות נוספות אינן צפויות להתבצע בחברה בשנה נוכחית - בהנחה שהנאסד"ק לא ימשיך לרשום ירידות חדות, ועל כן, התוצאות הכספיות של החברה לשנת 2002 צפויות להמשיך ולהראות על שיפור ניכר לאחר הפסדי הענק של 2001.

לויסון-אפטר סבורה כי מניית דסק"ש סבלה בתקופה האחרונה מתגובת יתר למתרחש בחברת תבל. לדבריה, ראוי לזכור כי תבל רשומה בספרי דסק"ש לפי שווי שלילי של 200 מיליון שקל, בעוד שדסק"ש הכירה במלוא שווי השקעתה בתבל, כולל בהשקעה עתידית לה היא התחייבה בסך של 200 מיליון שקל, כך שהפסדי תבל אינם נכללים עוד בתוצאותיה.

ההשקעה העתידית תתבצע רק בתנאים מסויימים בהם ייווצר ערך לדסק"ש. במידה שהם לא יתקיימו, או שתבל תגיע לכינוס נכסים - החברה תרשום רווח חשבונאי של 200 מיליון שקל בגין החזרת השקעה בה הכירה. לעומת זאת, במידה שהחברה תבצע השקעה זו, אזי צפוי לגדול החוב של דסק"ש לפי סכום ההשקעה, מה שיוריד את השווי הנכסי של החברה. למרות מצבה הקריטי של תבל בימים אלו, לויסון-אפטר סבורה כי נכסיה (המנויים שלה) יאפשרו לה חזרה למסלול של צמיחה, עם יציאתה לדרך של חברת הכבלים המאוחדת.

לויסון-אפטר מציינת לחיוב את איתנותה הפיננסית של דסק"ש, איתנות המתבטאת, בין היתר, בהיקף החוב הנמוך ביותר מבין חברות ההחזקה המסוקרות על ידי פועלים. עם מכירתה הצפויה של חברת אלבר, צפויה דסק"ש לעבור לעודף נכסים על התחייבויות. כך, יש לתת משקל לתרומתן הרבה של החברות העיקריות המוחזקות על ידי החברה כדוגמת: שופרסל , סלקום ונכסים ובנין , התורמות משמעותית לרווחיותה.

למרות חילופי הבעלות הצפויים בקבוצת אי.די.בי, העשויים להקשות בטווח הקצר על ביצוע מהלכים אסטרטגיים בחברות המוחזקות, לויסון-אפטר סבורה כי דסק"ש תמשיך בדרכי הפעולה בהן היא נקטה במהלך השנה האחרונה - השבחת חברות בעלות פוטנציאל לגידול בשווי הנכסי (סלקום, תבל, אפריון, גלילי מדיקל, GVT וחברות סטארט-אפ שונות) והתמקדות בחברות המייצרות מזומנים (שופרסל, נכסים ובנין ונייר חדרה ).

במקביל, החברה תמשיך במימוש חברות שאינן נמנות על 2 הקטגוריות האמורות, כאשר שתי העסקות האחרונות הן מכירת אלבר ומכירת מקסימה .

לויסון-אפטר מוסיפה כי רציונליזציה במבנה החברה וחיסכון בתקורות, צעדים שבאו לידי ביטוי במיזוג של אלביט לאלרון, במכירת DEP לאלרון ובמכירה הצפויה של מניות אי.די.בי אחזקות שבידי החברה המוחזקת אל-ים אוניות (צעד אשר יזרים כ-100 מיליון דולר לקופתה של דסק"ש ויפשט את הסרבול במבנה החזקותיה), יימשכו.

להערכת לויסון-אפטר, החברה עשויה להגדיל את מעורבות המטה בתוכניות האסטרטגיות ובפעילות החברות המוחזקות. כך, קיימת אפשרות לביטול מטה ההחזקות בסאיטקס ולמימוש חברות המוחזקות ע"י נכסים ובנין, בדומה למה שנעשה ע"י קבוצת אי.די.בי באזורים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully