וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רה ארגון בסלקום: מתכוונת להקטין מספר חברי ההנהלה ולאחד אגפים

עינב בן יהודה

13.6.2002 / 11:12

במסגרת כוונתה לקצץ הוצאות בכ-100 מיליון שקל השנה, עשויה סלקום לנקוט בצעדים שמטרתם צמצום מטה ההנהלה

חברת סלקום מתכוונת לצמצם את מוטת השליטה של החברה בחודשים הקרובים. אתמול פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי סמנכ"ל לפיתוח עסקי בסלקום, בני רגב, יעזוב את תפקידו לאחר כ-3 שנים בחברה. נראה כי רגב לא יהיה אחרון הבכירים לעזוב את החברה. במסגרת תהליך הרה ארגון בחברה, בוחנת סלקום אפשרות להקטין את מספר חברי ההנהלה על ידי ביטול מספר תפקידים בכירים ולאחד אגפים. סלקום סירבה להגיב לידיעה.

סלקום כבר הודיעה כי בכוונתה לצמצם הוצאותיה בכ-100 מיליון שקל בשנה. במסגרת זו, מתכוונת החברה לפטר כ-300 עובדים - תהליך בו החלה לאחרונה - וכן, לקצץ בפעילויות הרווחה ולבטל העלאות שכר לשנה הקרובה.

שוק הסלולר הישראלי על סף רוויה וקצבי גיוס המנויים החדשים שיאפיינו השנה הקרובה יהיו נמוכים בהרבה מאלה שהורגלנו בהם. ברבעון הראשון של השנה גייסה סלקום 32 אלף מנויים חדשים, בהשוואה לכ-80 אלף מנויים חדשים שגויסו על ידה ברבעון הרביעי של 2001.

לאור קצבי הגיוס הנמוכים הצפויים בענף והעיכוב בהשקת רשתות ומכשירי דור 2.5, נקלעות חברות הסלולר לתקופת ביניים, שעשויה, על פי ההערכות, להימשך עד אמצע 2003. בתקופה זו צפויה השורה העליונה בדו"חות החברות לצמוח בקצב נמוך יותר, בעוד ההכנסות משירותי ערך מוסף לא יצליחו להשפיע באופן מהותי על ההכנסות. על כן, מתכוונות החברות בענף להעלות את מחירי השירות שלהן ולצמצם את ההשקעה בשיווק ופרסום אגרסיווי.

מהלך שכזה, כפי שצפוי בסלקום, בוצע לפני יותר מחצי שנה על ידי המנכ"ל החדש של פלאפון, יעקב גלברד, שצימצם את מספר הפונקציות הבכירות בחברה עם כניסתו לתפקיד. גלברד החליט להתבסס על מוטת ניהול קטנה וריכוזית הרבה יותר מזו שהיתה נהוגה בעת כהונתו של המנכ"ל הקודם, יגאל בר יוסף. במסגרת החלטה זו, עזבו את החברה המשנה למנכ"ל לטכנולוגיות, נסים בן דיין; מנהל חטיבת הלקוחות, אילן אדמון; סמנכ"ל הכספים, שוקה דינור; סמנכ"ל השיווק, גיל בול; ואחראי על החטיבה העסקית, מוטי אלימלך; וסמנכ"ל חטיבת לקוחות עסקיים, יצחק במבג'י.

רווחיה של סלקום, חברת הסלולר הגדולה בישראל הנמצאת בשליטת בל סאות, משפחת ספרא ודיסקונט השקעות , היו נמוכים מהערכות החברה בשני הרבעונים האחרונים. לפני כחודש דיווחה החברה על רווח של 175 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2002 - גידול של 28% בהשוואה לרווח שנרשם ברבעון המקביל. הכנסות החברה צמחו ברבעון הראשון בכ-4% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל, והסתכמו בכ-1.2 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully