וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלמה וקס לוועדת קרול: יש לאפשר לבזק לאחד פעילויות כדי לחסוך בעלויות

ערן גבאי

13.6.2002 / 12:48

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר: תוהה אם מבנה הבעלויות הנוכחי מאפשר לסלקום לפעול בשוק הפנים ארצי

"המפעילים צריכים לפעול בכל תחומי התקשורת. הפיצול של חברת בזק היה נכון לעת שבה הוחדרה התחרות, אך כיום, במסגרת עבודת הצוות, ראוי גם לשקול ולהמליץ מתי יינתן לחברה לאחד פעילויותיה על מנת לחסוך בעלויות", כך אמר שלמה וקס, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, לוועדת קרול הבוחנת כללים לפתיחת התחרות בשוק התקשורת הישראלי.

עוד אמר וקס כי כל עיכוב בפתיחת שוק הטלפוניה הפנים ארצית לתחרות הוא לטובה, בתנאי שיוסקו המסקנות הנכונות. לדבריו, אין לתת לשירותי התקשורת להתנהל בהתאם לכללי הכלכלה החופשית, אלא יש להסדירם.

לטענת וקס, במדינת ישראל יש קיום ללא יותר מאשר שלושה מפעילים. שניים כבר קיימים - חברת בזק וחברת הכבלים, ולטענתו, יש לשקול באם אכן יש מקום למפעיל שלישי. לגבי אותו מפעיל שלישי, ציין וקס, כי יש להחיל עליו את אותן מחויבויות כפי שיחולו על בזק וחברת הכבלים הממוזגת.

עוד אמר וקס לוועדה שראוי שיינתן היתר למפעילים לעשות שימוש בתשתיות של רכבת ישראל, כביש חוצה ישראל וחברת החשמל גם לצורכי תקשורת. הוא המליץ לתת אפשרות לניצול רשת החשמל לצורך מתן שירותי תקשורת באמצעות המפעיל השלישי.

לגבי שאלת מתן שירות אוניברסלי על ידי השחקנים החדשים שייכנסו לשוק, טען וקס שיש לחייב את המפעילים לספק את כל מגוון השירותים אותם הם מספקים בכל אזור הרישיון שלהם. וקס סבור שאין טעם ליצור חברות תקשורת קיקיוניות שמספקות שירותים אך ורק במקומות ש"יש בהם קצפת".

באשר להשתלבות של חברות הסלולר באספקת שירותי תקשורת נייחת, אמר וקס לוועדה שהדברים קשורים בכללים שייקבעו באשר לבעלויות הצולבות. וקס טען שפלאפון איננה יכולה ליטול חלק בתחרות, ולהערכתו, במבנה הבעלויות הנוכחי, גם חברת סלקום איננה יכולה ליטול חלק בשוק. לגבי פרטנר הוא ציין שיש מקום לבדוק את הנושא.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully