וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קליק סופט קיבלה התרעה לפני מחיקה ממסחר ברשימה הראשית של הנאסד"ק

גתית פנקס

13.6.2002 / 13:14

החברה אישרה את המידע, אך לא ידוע האם תבקש שימוע מהנהלת הנאסד"ק לפני שתקבל את רוע הגזירה או שתנקוט בצעד של איחוד מניות להגדלת מחיר המניה

חברת קליק סופט הישראלית קיבלה לאחרונה התרעה לפני מחיקה ממסחר ברשימה הראשית של הנאסד"ק. בחברה אישרו את המידע, אולם סירבו לומר מהן תוכניות החברה בנושא והאם היא מתכוונת לבקש שימוע או לנקוט בצעדים אקטיוויים כגון הכרזה על איחוד מניות במטרה להגדיל את מחיר המניה.

הסיבה להתרעה מפני מחיקה ממסחר, היא קליק סופט אינה עומדת בדרישות הסף להמשך מסחר ברשימה הראשית. מחיר המניה כעת הוא 40 סנט, המשקף לחברה שווי שוק של כ-10.5 מיליון דולר, ולמעשה - מאז ה-8 באפריל היא נסחרת בפחות ממחיר של דולר - בניגוד לאחד מתנאי הסף הדורש מינימום של 30 יום.

קליק סופט, המנוהלת על ידי משה בן בסט, מתמחה בפתרונות לאופטימיזציה של מערך השירות בארגוני שירות. הפתרונות שלה מאפשרים תזמון יומיומי, מעקב אלחוטי בזמן אמת, פתרון בעיות, תכנון כוח אדם לטווח קצר, וניתוח שוטף של ביצועים עסקיים. החברה הונפקה ביוני 2000 לפי מחיר של 7 דולרים למניה (שווי של 175 מיליון דולר), אז גייסה 32 מיליון דולר. כיום, קופת המזומנים של החברה מכילה 9.4 מיליון דולר.

גם בקווב, אראל, דלתא 2 ומנטרג'י נסחרות מתחת לדולר כבר יותר מ-30 יום

החשיבות בהישארות ברשימה הראשית היא קריטית, ולמעבר לרשימות נמוכות וקטנות יותר יש לכך השלכה - ולו תדמיתית - על לקוחותיה, משקיעיה ועובדיה. ראשית, המניות ברשימות האחרות (כמו למשל נאסד"ק Small Cap, בולטין בורד או פינק שיט) הן פחות נזילות ונוטות להיסחר בהפרשים גבוהים בין שער ה-Bid לשער ה-Ask.

הסחירות בבורסות שמעבר לדלפק היא נמוכה במיוחד ולכן יכולים משקיעים "להיתקע" עם סחורה, לשלם עמלות גבוהות יותר לברוקרים על ביצוע פעולות ולסבול מתנודתיות של המניה. בנוסף לכל אלה, הכיסוי האנליסטי על החברה עשוי להיפסק מצד בתי השקעות גדולים, ואיתו גם הכיסוי התקשורתי. מאחר שהמטבע של החברה - המניות - נחלש לאחר המחיקה ממסחר, יכולה להיות לכך השפעה הרסנית על יכולת החברה לגייס כספים.

חשוב לזכור, יחד עם זאת, כי ישנם כללי שימור נוספים החלים על חברות, ובהם הגבלות הנוגעות להונה העצמי של החברה ולסחירותה. אם נתמקד בכל הנוגע למחיר המניה, הרי שחברות נוספות נסחרות כבר למעלה מ-30 ימי מסחר ברמה נמוכה מדולר, וביניהן: אראל תקשורת (60 סנט למניה), דלתא 3 (83 סנט למניה), מנטרג'י (70 סנט למניה) ובקווב (72 סנט למניה). מחברת בקווב נמסר כי היא לא קיבלה התרעה לפני מחיקה מהרשימה הראשית, ואם היתה מקבלת היתה מודיעה לציבור על כך.

יצוין כי שתי חברות נוספות הצטרפו בימים האחרונים אף הן לרשימת החברות הישראליות שמנייתן מתחת לדולר: רדקום , שמנייתה ירדה מרמת הדולר ב-4 ביוני, ו-ואיו שאף היא כעת מתחת לרמה זו (מאז ה-5 ביוני). בשלב זה, שתי החברות הללו אינן נמצאות בסכנה מוחשית מפני ירידה לרשימה נמוכה יותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully