וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכתשים אגן מנסה להרגיע המשקיעים: אין קשר בין פעילותינו למונסנטו

אילן מוסנאים

13.6.2002 / 14:22

המניה יורדת ב-4.5% במחזור של 11 מ' ש', עקב אזהרת הרווח של חברת האגרוכימיה השלישית בעולם

"אין שום קשר בין אזהרת הרווח של מונסנטו על הפחתת תחזיות הרווח שלה, למצבה של מכתשים אגן . כך אומר גורם בכיר במכתשים אגן ל-TheMarker בניסיון להרגיע את המשקיעים שמפילים בשעה זו את המניה בכ-4.5% במחזור חריג של 11 מיליון שקל.

חברת האגרוכימיה השלישית בגודלה בעולם מונסנטו פירסמה אזהרת רווח לפיה היא רואה קשיים בפעילותה בדרום ובצפון אמריקה. החברה חתכה את תחזיותיה לרווח למניה ב-2002 ו-2003 בשיעור ניכר. החברה, שציינה כי היא מתקשה לגבות את החובות בארגנטינה, הפחיתה את תחזיות הרווח שלה לרבעון השני של 2002 מרמה של 1.40-1.45 דולרים למניה לרמה של 1.10-1.15 דולרים למניה ואת התחזית השנתית ל-1.5 דולרים למניה לעומת התחזיות הקודמות ל-2.23-2.27 דולרים למניה. את התחזית ל-2003 הפחיתה החברה לרמה של 1.9-2.05 דולרים למניה מרמה קודמת של 2.22 דולרים למניה.

לדברי הבכיר, פעילותה של מונסנטו בדרום אמריקה בכלל, ובארגנטינה בפרט, היא בהיקף גדול הרבה יותר מפעילות מכתשים אגן, ולכן ההתייחסות של מונסנטו למצב בדרום אמריקה היא שונה מההתייחסות של מכתשים.

אותו בכיר הזכיר כי מכתשים אגן כבר ביצעה הפרשות גדולות בהיקף של 22 מיליון דולר בגין המשבר בדרום אמריקה בדו"חות של 2001 (מהלך שחברת מונסנטו עשתה בצורה מינורית רק ברבעון הקודם), ולכן במכתשים לא מבינים מדוע המניה יורדת. מונסנטו, לה חוב לקוחות בהיקף של כ-600 מיליון דולר בארגנטינה, ביצעה ברבעון הראשון הפחתה של כ-15 מיליון דולר.

הבכיר הדגיש כי מכירות החברה בארגנטינה, שמהוות אחוזים בודדים מסך המכירות של מכתשים אגן, מתנהלות רק במינימום, במזומן בלבד ותוך התניה שהלקוחות יפרעו חלק מהחובות שלהם.

הגורם הבכיר מציין כי למרות הקשיים בפעילות בארגנטינה וצמצום מכירות יזום בברזיל, מכתשים לא רואה כל סיבה לשנות את התחזיות השנתיות הקודמות שלה. בנוסף, ציין הגורם כי החברה צפויה ליהנות ברבעונים הבאים מהפיחות בשער השקל מול הדולר ומהייסוף בשער היורו מול הדולר, במיוחד נוכח העובדה שהחברה הגדילה ברבעונים האחרונים את נתח המכירות לגוש האירופי.

ניסיונות החברה להרגיע את המשקיעים וטענותיה כי לאזהרת הרווח של מונסנטו לא אמורה להיות השפעה על הפעילות של מכתשים, לא עושים בשלב זה רושם על המשקיעים בשוק.

בעניין זה מציין אחד האנליסטים, שדווקא כן רואה סיבות לדאגה בחברה, כי גם בסוף 1998, לפני המשבר בברזיל, שיגרה החברה הודעות הרגעה חוזרות ונשנות כי מצבה שפיר, ולבסוף צללה בקלחת הברזילאית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully