וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עופר נמרודי: "רשויות החוק לא ביקשו לחשוף את האמת אלא ביקשו את ראשי"

נתן ליפסון

13.6.2002 / 14:34

בהרצאה ארוכה שהופצה היום על ידי דוברו אמר עוד נמרודי: "מדובר בשרשרת של מעשים ומחדלים חמורים שביצעה המשטרה, בשיתוף פעולה עם הפרקליטות"

לראשונה, שבעה חודשים אחרי ששופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ברכה אופיר-תום הרשיעה אותו בשורה של עבירות פליליות ודנה אותו למאסר בפועל, עופר נמרודי מנצל במה ציבורית כדי לשטוח את גרסתו בדבר הפרשה, שהוא עצמו מכנה אותה "פרשת נמרודי".

בהרצאה שנשא לפני יומיים בפני סטודנטים למשפטים, במכללה למינהל בהרצליה על פי הזמנת ד"ר דנה פוגץ', ובה קרא מתוך מסמך בן 62 עמודים ושמכיל כמעט 15 אלף מלים, נמרודי נותן לציבור הזדמנות ראשונה לשמוע את הצד שלו של הסיפור שלא באמצעות עדות בבית משפט או תצהירים.

מיד בתחילת ההרצאה נמרודי מתווה את כיוון הדברים: "מדובר", הוא אומר, "בשרשרת של מעשים ומחדלים חמורים שביצעה המשטרה, בשיתוף פעולה עם הפרקליטות - מעשים שצריכים להדיר שינה מעיני כל אזרח ומהווים איום ממשי על שלטון החוק במדינה דמוקרטית מתוקנת".

נמרודי, בעצמו משפטן, ממשיך בניסיון לרכוש את אמון קהלו: "אני אינני אובייקטיווי. מטבע הדברים אדם קרוב אצל עצמו. כשהייתי בכלא לא פגשתי כמעט נאשם אחד שלא טען שהוא חף מפשע, ולכן, וכדי להסיר כל ספק באמיתות דברי, בחרתי בהרצאתי זו להסתמך בתיאור המאורעות שעליהם אני מדבר היום, על ציטוטים ממזכרים של המשטרה והפרקליטות, מפרוטוקולי בית המשפט, מהחלטות של בית משפט וכיוצא באלה".

מיד אחר כך שירטט נמרודי את המשך הרצאתו: "בשעה הקרובה אסרוק בפניכם בתמצית את היבטי הפרשה האמורים "אוכיח לכם כי רשויות החוק לא ביקשו לחשוף את האמת, אלא ביקשו את ראשי, אותו בלבד ובכל מחיר.

"אוכיח לכם כי מי שעמד בראש מסע הרדיפה היה תת-ניצב משה מזרחי, שלכל אורך הפרשה והחקירה עבר, לכאורה, עבירות קשות ביותר; "אוכיח לכם כי פרקליטת המדינה ידעה היטב באיזה סוג של עדים מדובר ובכל זאת סמכה ידיה ונפלה ברשתו של מזרחי; "אוכיח לכם גם כי היועץ המשפטי לממשלה הורה על פתיחת חקירה רק, ואך ורק, בשל היכרותו עם עורך הדין של פרידן.

"אחשוף בפניכם את העובדה כי מזרחי האזין לי ולאחרים בפרשה, האזנות סתר שלא כדין מבלי לדווח עליהם למפכ"ל המשטרה ולראש אגף חקירות כפי שדורש החוק.

"אראה לכם באותות ובמופתים את האיפה ואיפה שנהגו בי רשויות החוק לעומת המתחרה "ידיעות אחרונות" והעומד בראשו ארנון מוזס ואחרים.

"אוכיח לכם כי המדינה חתמה על הסכמים עם עדי מדינה ביודעה, בוודאות שאין אחריה ערעור כי מדובר בהסכמים שקריים, חסרי בסיס ותוכן.

"אוכיח לכם כי חמשת עדי המדינה שעל עדויותיהם ביססה המדינה את כתב האישום המופרך שהגישה נגדי הם עדי שקר מובהקים - עובדה שהייתה ידועה למדינה ולרשויותיה עוד טרם הגשת כתב האישום נגדי.

"אראה לכם בכתובים כי בבקשות המעצר שביקשה המדינה לעצור אותי, נמסרו לבתי המשפט השונים עובדות שקריות כאשר המדינה ידעה כי מדובר בדברי שקר מובהקים.

"אוכיח לכם כיצד הסתיר מזרחי ראיות, חוות דעת, מעיני ומעיני פרקליטי והכל כדי להביא אותי אל בית כתלי הכלא.

"ולצערי, אראה לכם כי גם התובעות שניהלו את התיק, נהגו שלא כדין והצטרפו למסע הרדיפה נגדי. לבסוף אסביר לכם את מניעי לחתום על עסקת הטיעון וכיצד מסע הרדיפה נמשך גם אחרי שנגזר עונשי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully