וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בהתאם לציפיות: מדד המחירים לצרכן עלה ב-0.9%

ליאור כגן

15.6.2002 / 0:10

גם עליית המדד בחודש מאי הושפעה מהפיחות בשקל; על רקע פגישת שרון-קליין נקבע שערו היציג של הדולר בירידה קלה על 4.954 שקלים; הערכות: קליין יעלה הריבית בעוד 10 ימים

מדד המחירים לצרכן של חודש מאי עלה בהתאם לציפיות בשיעור של 0.9%, והגיע ל-106.6 נקודות. עליית המדד הושפעה גם החודש מהפיחות בשער השקל, שגרם לעליית מחירים במחצית מקבוצות הצריכה הראשיות של המדד.

בחמשת החודשים הראשונים של השנה עלה מדד המחירים לצרכן ב-4.9%, והקצב השנתי נותר גבוה ברמה של 8%. מדד המחירים הסיטונאים עלה בחודש מאי ב-1.3%, ומדד התשומות לבניה למגורים ב-0.7%.

מחירי הדיור עלו בחודש מאי ב-1.6%, מחיר אחזקת הדירה עלו ב-1.9%. עליית מחירים של 1.9% נרשמה גם במחירי ההלבשה וההנעלה. בסעיף תחבורה ותקשורת נרשמו עליות מחירים של 1.2%, וסעיף השונות עלה ב-3.1%. ביום שני הבא (ה-24 ליוני) יודיע שוב הנגיד על התוכנית המוניטרית לחודש יולי. לפי הערכות, קליין ישוב ויעלה את הריבית, על רקע העלייה בציפיות האינפלציה, שגוררת עליית הריבית במשק, כפי שמשתקף במסחר באיגרות החוב. יחד עם זאת, הקיצוץ בתקציב הממשלה עשוי לנגיד לשקול את החלטתו מחדש, ואולי להעלות את הריבית בצורה ממותנת יותר.

מערכת וואלה! עסקים מוסיפה:

על רקע תוצאות הפסגה הכלכלית של שרון, שלום וקליין שלשום נקבע שערו היציג של הדולר בירידה קלה של 0.12% על 4.954 שקלים. בפגישה הוחלט על קיצוץ נוסף של 2 מיליארד שקל בתקציב, והודגשה המחויבות לשמירה על יעד הגירעון של 3.9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully