וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסגה הכלכלית והמדד בולמים את הפיחות

ליאור כגן

16.6.2002 / 17:50

הדולר נסחר סביב 4.955 שקלים במסגרת האופציות; נפח המסחר באופציות הדולריות נמוך

יום המסחר באופציות הדולר נפתח כאשר הן משקפות שער של כ-4.9550 שקלים לדולר - סביב רמת השער היציג שנקבע ביום שישי על 4.954 שקלים, ופחות משערו של הדולר בסיום המסחר באותו יום - 4.9620 שקלים. נפח המסחר אינו גבוה והוא עומד על כ-1,200 אופציות בלבד.

לעת עתה נראה כי הפסגה הכלכלית תרמה להרגעת שוק המט"ח, ולבלימת המשך הפיחות בשער השקל. יחד עם זאת, עדיין לא מסתמן שינוי מגמה של ממש בדמות ייסוף משמעותי בשער השקל. בשוק המט"ח מציינים כי מדד המחירים לצרכן של חודש מאי, שעלה בהתאם לתחזיות ב-0.9%, תרם גם הוא לרגיעה בשוק המט"ח.

הדעות בין הסוחרים חלוקות - חלקם מעריכים כי הדולר יבחן שוב את רמת ה-5 שקלים. לעומתם, ישנם כאלה המעריכים כי השקל עומד לפני מהלך התחזקות. "כמו שהדולר לא עלה במהירות לאחר הפחתת הריבית ב-2%, כך הוא גם לא מגיב להעלאת הריבית החדה", מסביר אחד הסוחרים. לדבריו, לשוק ההון ייקח זמן לעכל את פער הריביות הגדול בין השקל לדולר, כך שהוא צופה ייסוף הדרגתי לעבר רמה של 4.85 שקלים.

כלכלני בנק אגוד מעריכים כי הדולר יגיע לרמה של 5 שקלים בטווח הקצר-בינוני, כאשר טווח המחירים בו ינוע הדולר השבוע הוא 4.92-4.99 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully