וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: לא נופתע אם אסם תבצע רכישה של חברת מזון ישראלית עוד השנה

אילן מוסנאים

16.6.2002 / 10:30

האנליסט עוז לוי, מעלה למניית החברה את ההמלצה מ"החזק" ל"קנייה"; אסם תמשיך להציג השנה שיפור מהותי ברווח התפעולי; פוטנציאל הצמיחה של שוק תחליפי הבשר מוגבל;


לאור העמקת המיתון במשק וההחמרה במצבם של היצרנים הקטנים בענף, לא נופתע אם אסם תבצע רכישה של חברה בענף, עוד השנה - כך מעריך האנליסט עוז לוי מיחידת המחקר של בנק הפועלים.

לוי מציין כי העמקת המיתון, כוחן הגדל של רשתות השיווק והתחזקות המותג הפרטי שלהן, גורמים להחרפה במצבם של היצרנים הפרטיים ומעלה משמעותית את הצורך שלהם להירכש על ידי חברת מזון גדולה. בנוסף, מדגיש לוי את הניסיון הרב של אסם בביצועם והשלמתם של מיזוגים ורכישות וביצירת ערך רב מהטמעתם בפעילות החברה.

בנק הפועלים, מעלה את ההמלצה לאסם מ"החזק" ל"קנייה" ואת מחיר היעד מ-41 שקל ל-43.5 שקל - מחיר הגבוה בכ-13% ממחירה של אסם בבורסה.

בבנק הפועלים מעריכים כי אסם תמשיך להציג שיפור מהותי ברווח התפעולי גם בשנת 2002, כתוצאה ממהלכי ההתייעלות שביצעה בשנה הקודמת ושנתנו את ביטויים בעוצמה רבה כבר ברבעון הפותח של השנה.

לוי מציין כי השיפור יוצג למרות המיתון במשק והחרפת התחרות הן ברשתות השיווק (לקוחותיה של אסם) והן בקרב יצרני המזון, שמקשים על העלאת מחירי המכירה, למרות ההתייקרות בעלות המכר עקב הפיחות בשער השקל. בנוסף מעריך לוי כי בזכות ההרחבה הצפויה בפעילות המפעלים ה"מאושרים", עשויה אסם לחזור לשלם שיעורי מס מופחתים של 29% ב-2003, לעומת 31% ב-2002.

בפועלים מעריכים כי מכירות הרבעון השני יצביעו על צמיחה של 6%-7%, בעיקר בזכות העיתוי החיובי של חג הפסח.

לוי מתייחס גם אל "מגיפה הפרה המשוגעת". לדבריו, קשה להעריך בשלב זה כיצד תתפתח המגיפה בארץ, אולם סביר להניח כי התפרצות אפשרית של המגיפה, עשויה לתרום לגידול מהותי בביקושים למוצריה של טבעול. מנגד מדגישים בבנק הפועלים את שיעור החדירה הגבוה של קטגוריית תחליפי הבשר, שעומד בארץ על כ-60% וממתן את פוטנציאל הגידול בשוק זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully