וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ניירות קנסה 10 חברות לניהול תיקים בגין הפרת חובת דיווח

אמיר הלמר

16.6.2002 / 10:47

ע"פ התקנות החדשות, שנכנסו לתוקף בתחילת השנה, יכולה הרשות להטיל על חברה שלא דיווחה קנס בסך 10,000 שקל

רשות ניירות ערך הטילה השבוע קנסות בסך כולל של עשרות אלפי שקלים על חברות לייעוץ השקעות ולניהול תיקים שלא מילאו אחר חובות הדיווח השנתי. זאת, בהתאם לתקנות העבירות המינהליות שנכנסו לתוקף בחודש ינואר השנה. עד עתה הוטלו הקנסות על 10 חברות ייעוץ שלא מילאו חובותיהן.

החוק המסדיר את פעילות יועצי ההשקעות ומנהלי התיקים (שרשות ניירות ערך מפקחת על פעילותם) קובע מהן חובות הדיווח החלות על יועצי השקעות ומנהלי תיקים. בין השאר, קובע החוק כי מי שעוסק במקצועות אלה ברשיון חייב לדווח אחת לשנה על הדרך וההיקף בה ביטח את עצמו (ואם מדובר בתאגיד - גם על ההון העצמי שלו).

עבירות אלה היו עד ינואר השנה עבירות פליליות בלבד. על מנת להתמודד איתן היה על הרשות להפעיל את מנגנון האכיפה הפלילית, שהוא יקר ביחס לסוג העבירות. הליך כזה עלול להימשך זמן רב.

לפיכך יזמה הרשות מהלך חקיקתי לפיו עבירות אלה יוגדרו גם כעבירות מנהליות, וכעת על עבירות מסוג זה ניתן להטיל קנס בהליך שאינו פלילי. התקנות אושרו בכנסת בדצמבר, וכאמור, נכנסו לתוקף בינואר השנה.

עפ"י התקנות, תאגיד שהפר את חובות הדיווח יחויב בתשלום קנס מנהלי בגובה 10,000 שקל. אם גם לאחר שתודיע לו הרשות על הטלת הקנס המינהלי הוא ימשיך להפר את חובות הדיווח, יוטל עליו קנס נוסף, בגובה 250 שקל לכל יום הפרה.

כמו כן קובעות התקנות כי יש לשלם את הקנס תוך שלושים יום, אלא אם כן יודיע הנקנס כי ברצונו להישפט. במידה שהתאגיד לא שילם את הקנס במועדו, ניתן יהיה להגיש נגדו כתב אישום בגין הפרות חובות דיווח על פי חוק הייעוץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully