וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעל 30% מטופסי קורות החיים הנשלחים לארגונים כוללים אי דיוקים

עינב בן יהודה

16.6.2002 / 12:48

מנתוני חברת המחקר גיגה אינפורמיישן גרופ עולה כי רק 69% עד 85% מהארגונים מבצעים סוג כלשהו של בדיקת רקע למועמדים פוטנציאלים

למעלה מ-30% מטופסי קורות החיים שנשלחים לארגונים, כוללים אי דיוקים בעובדות, ומספר זה הולך וגדל - כך אומרת חברת המחקר והייעוץ הבינלאומית גיגה אינפורמיישן גרופ בנייר עבודה ללקוחותיה.

נייר העבודה עוסק בנושא ביצוע בדיקות רקע שעורכים ארגונים למועמדים לעבודה, ומגלה כי בארגונים רבים נוטים לזלזל בסעיף זה, או להתייחס אליו באופן בסיסי, תוך התעלמות מההשפעה שיכולה להיות על הארגון, בקבלת עובד לא-מהימן ו/או בלתי מתאים.

מחקרים שונים, לפי החברה, מראים כי רק 69% עד 85% מהארגונים מבצעים סוג כלשהו של בדיקת רקע למועמדים פוטנציאליים לעבודה. במקרים רבים מדובר בבדיקה שטחית שמבצע אגף משאבי האנוש של הארגון, תוך שמישהו באגף זה מתקשר למעסיקו הקודם של המועמד ו/או לממליץ אותם סיפק המועמד עצמו.

"השקר הנפוץ ביותר הוא הארכת תאריכי העבודה אצל מעסיקים שונים, אולם לעתים קרובות יכולים להימסר נתונים שקריים מהותיים יותר", נאמר בנייר העבודה של גיגה.

"לאחרונה ניתן היה לראות מספר מקרים קשים שזכו לחשיפה רבה, ואשר ביצוע בדיקת רקע מעמיקה היתה יכולה למנוע אותם. מקרה לדוגמה הוא זה של סימור שלאגר, אשר מונה למנהל התחום הרפואי בחברת 'בקטון ודיקינסון'. שלאגר בילה לפני כן 6 שנים בבית הסוהר, בעקבות ניסיון לרצח אשתו - עובדה, אותה השמיט כמובן מקורות החיים שלו, אותה לא גילו מעסיקיו בבדיקה השטחית שהם ביצעו", מציינת גיגה.

גיגה ממליצה ללקוחותיה להתאים את היקף ועומק בדיקות הרקע של העובדים, לתפקידו של העובד ולסוג העבודה. כאשר מדובר בעובדים ברמות נמוכות ובתפקידים לא קריטיים, ניתן להסתפק בהצלבות מידע ובשיחה ובדיקת מעסיקים קודמים. עבור עוברים המיועדים למשרות בעלות אחריות רבה או כאלה המיועדים לטפל בכמויות גדולות של כסף או במידע רגיש, יש לבצע בדיקת רקע מקיפה ומקצועית.

כאשר חברה מעוניינת לבצע בדיקת רקע לעובדיה הפוטנציאלים, היא יכולה לבצע זאת בעצמה או להוציא את הבדיקה לגוף חיצוני המתמחה בכך. כאשר מדובר בבדיקת רקע מקיפה, ממליצה גיגה להוציא את הבדיקה לגוף חיצוני. לסיכום, מציינת החברה, יש לזכור להחתים את העובד על טופס ויתור, בו הוא מרשה לארגון לבצע בדיקת רקע על כל המידע שהוא ציין בטופס בקשת העבודה שלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully