וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טרנספארמה מדיקל במגעים לגיוס של 8-10 מיליון דולר ממשקיעים אסטרטגיים

בעז בבאי

16.6.2002 / 12:57

החברה הישראלית מנהלת שיחות עם חברות תרופות בינלאומיות לגבי הסכמי שיתוף פעולה אסטרטגיים לפיתוחים המבוססים על המערכת להולכת תרופה שפיתחה

חברת טרנספארמה מדיקל, שפיתחה מערכת להולכת תרופה דרך העור, מנהלת מגעים עם קרנות הון סיכון ועם משקיעים אסטרטגיים לגיוס הון פרטי בהיקף של 8-10 מיליון דולר. דפנה חפץ, מנכ"לית החברה, צופה שהגיוס יושלם עד סוף השנה הנוכחית, וישתתפו בו גם המשקיעים הקיימים בחברה - פיטנגו ונצ'רס קפיטל, ויטה לייף וביומדיקל אינווסטמנט.

במקביל נמצאת החברה במגעים מתקדמים עם חברות תרופות בינלאומיות לגבי הסכמי שיתוף פעולה אסטרטגיים לביצוע פיתוחים משותפים המבוססים על הטכנולוגיה של טרנספארמה. חפץ צופה השגת 4 הסכמי שיתוף פעולה עוד השנה, בנוגע לקיום בדיקת היתכנות של המערכת משולבת תרופה שפיתחה טרנספארמה, שמיועדת לאפשר נטילת תרופות שלא באמצעות הזרקה.

לדברי חפץ, למרות ה"מצב הלא מזהיר של התעשייה", קיימת התעניינות בפתרונות של טרנספארמה, כיוון שחברות תרופות שנמצאות בשלב שבו הם קרובות לאבד את הפטנט על תרופות אתיות שפיתחו, יכולות להאריך את תוקף הפטנט בעוד 20 שנה אם ישלבו פתרון הולכה חדשני של התרופה שלהן.

טרנספארמה השלימה לאחרונה ניסוי בטיחות, שהראה שהמערכת של החברה בטוחה לשימוש ואינה גורמת לתופעות לוואי. לאחר מכן השלימה בהצלחה ניסוי קליני נוסף של מערכת ההולכה משולבת תרופה. חפץ מעריכה שהחברה תחל בתוך שלושה חודשים בניסויים קליניים מתקדמים של המערכת עם תרופות שההולכה שלהן אינה אופטימלית.

הטכנולוגיה החדשנית מוגנת בפטנט של טרנספארמה יוצרת מעברים מיקרוסקופיים דרך השכבה החיצונית של העור, דבר המאפשר החדרה של תרופה לדם ללא כאב.

במקביל נערכים ניסויים מוקדמים במערכת נוספת של טרנספארמה, שמיועדת להולכה של תרופות ביוטק לגוף האדם. כיום ניתן לקחת תרופות ביוטק רק באמצעות הזרקה, דבר שגורם לחולה כאבים, אי נוחות ואף לתופעות לוואי. היקף המכירות של תרופות ביוטק נאמד ב-20 מיליארד דולר והוא צפוי לצמוח ל-35-40 מיליארד דולר עד שנת 2007.

טרנספארמה הוקמה בשנת 2000 על ידי יוסי גרוס ומאיר ורשבסקי, שכיהנו בעבר בתפקידים בכירים בחברת אלן מדיקל טכנולוג'יס ישראל. טרנספארמה, המעסיקה 20 עובדים במרכז הפיתוח ביהוד, מרחיבה כיום את פעילותה והיא צפויה לגייס 5 עובדים נוספים עד סוף השנה.

החברה גייסה בשנה שעברה סכום של 6.5 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון פיטנגו, ויטה לייף וחברת ההשקעות הישראלית ביומדיקל אינווסטמנט. בדירקטוריון החברה יושבים בין היתר, פרופ' בנעד גולדוואסר, ממייסדי חברת הציוד הרפואי מדינול ומנכ"ל ביומדיקל אינווסטמנט, אהרון שוורץ, סגן נשיא בחברת טבע ואבי לודמירסקי, מנכ"ל ויטה לייף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully