וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בשליש הראשון של השנה נבלמה מגמת הפיטורים בתעשיית התוכנה

16.6.2002 / 13:15

מנתוני התאחדות התעשיינים עולה כי מתחיל להיווצר ביקוש למקצועות מסוימים בענף; בשנת 2001 הצטמצמה מצבת כוח האדם בענף בכ-1,000 עובדים

מנתוני התאחדות התעשיינים עולה כי בארבעת החודשים הראשונים של 2002 נבלמה מגמת הפיטורים בתעשיית התוכנה. בחודשים אלו נרשמה התייצבות במספר המועסקים בענף, העומד כיום על כ-13.5 אלף עובדים.

מנתוני התאחדות התעשיינים עולה כי בשנת 2001 הצטמצמה מצבת המועסקים בענף בכ-1,000 איש, אך בחודשים האחרונים מתחיל להיווצר ביקוש מסוים לאנשי מקצוע בענף. בארבעת החודשים הראשונים של השנה נותר השכר בענף יציב.

לדברי עמירם שור, יו"ר ארגון בתי התוכנה בהתאחדות התעשיינים ויו"ר מ.ל.ל, מצבה של תעשיית התוכנה בישראל טוב יחסית לענפי תעשייה אחרים. שור מסר כי בארבעת החודשים הראשונים של השנה גדל יצוא התוכנה ב-3% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד והסתכם ב-900 מיליוני דולרים, זאת בהמשך לגידול מתון ביצוא של 2% בשנת 2001. שור הסביר כי הגידול המתון ביצוא נובע מהתאוששות איטית מהצפוי של השווקים הבינלאומיים, אך מוסיף כי עצם הגידול ביצוא הינו הישג על רקע התנאים הקשים בו מצוי שוק ההיי-טק העולמי.

מכירות התוכנה לשוק המקומי בארבעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו בכ-330 מיליון דולר - ירידה של 5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בשנת 2001 חלה ירידה של 4% במכירות לשוק המקומי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully