וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שעה היסטורית

בועז גריילסמר

16.6.2002 / 14:58

אלכס אנסקי הוחזר מהכפור כדי לפתוח את הבוקר בגלי צה"ל; "המאזינים לא רוצים לשמוע התלהמויות מיד לאחר שהתעוררו. יום שמתחיל עם ויצמן שירי ואלי ישי לא יכול להסתיים טוב"

לוח המשדרים של גלי צה"ל בשעות הבוקר יעבור בעוד כשלושה שבועות סדרה של שינויים, שבמסגרתם יקוצר יומן הבוקר של התחנה, "בוקר טוב ישראל", משעתיים לשעה אחת בלבד, ויוגש בין 7:00 ל-8:00. לפי לוח השידורים החדש, בין 6:00 ל-7:00 יגיש אלכס אנסקי תוכנית אקטואליה רכה, שבה יקריא את כותרות העיתונים.

אנסקי הוא אחד השדרים המזוהים ביותר עם שעות הבוקר המוקדמות: 21 שנה ברציפות הוא הגיש תוכניות בוקר, ובראשן "שבע אפס שבע" ו"פוקחים עין". לפני כארבע שנים פרש משידור בשעות אלה, לאחר שספג ביקורת על כך שסגנונו מיושן, ותוכניתו הוזזה מ-7:00 ל-6:00. כעת טוענים גורמים בגל"צ, המסתייגים מהקאמבק המפתיע, כי "אנסקי, שהיה מיושן ב-1998 לא הפך למעודכן ב-2002".

מאז ירידת תוכניתו של אנסקי, נבחנו בגל"צ אפשרויות שונות למילוי השעה שבין 6:00 ל7:00. כפתרון ביניים הוחלט להאריך את "בוקר טוב ישראל" בשעה נוספת, מה שהביא לתלונות בעיקר מצד צוות התוכנית. לטענת אנשי "בוקר טוב ישראל", המאמצים שהושקעו בשידור בין 6:00 ל-7:00 פגעו ברמת התוכנית בשעה השנייה, הנתפסת כחשובה יותר, בין 7:00 ל-8:00. שיעור ההאזנה בשעה זו לתוכנית המתחרה בקול ישראל גבוה בהרבה מזה של "בוקר טוב ישראל". לפי סקר TGI האחרון, ל"יומן הבוקר" של קול ישראל האזינו 12 אחוז מכלל האוכלוסיה, לעומת שמונה אחוזים שהקשיבו ל"בוקר טוב ישראל".

מאז מינויו לפני כשנה למפקד גל"צ, החל אבי בניהו יחד עם ראש מחלקת החדשות, צביקה גולדברג, לבחון מחדש את שעת השידור של 6:00 עד 7:00 במטרה לשפר את שיעור ההאזנה. לפי סקרים שונים שנעשו לאחרונה מטעם גל"צ, שעות השיא של ההאזנה לרדיו הן בין 7:00 ל-11:00 ולכן מוטב להשקיע את עיקר המשאבים בשעות אלו. לדברי בניהו, "לשינוי יש שתי מטרות: הראשונה­ יומן בוקר חזק ומהודק יותר, והשנייה ­ להפקיד את השעה בין 6:00 ל-7:00 בידיו המנוסות של אלכס אנסקי. אני מאמין בו וחושב שארבע השנים בהן היה בחופשה, איפשרו לו להתרענן.

אנסקי, שמח לחזור לקום מוקדם?

"התוכנית שתעלה ב-1 ביולי תהיה 'חזרה בתשובה' לכל מי שחשב שמאזינים יכולים לשמוע התלהמויות ופטישים של חמישה ק"ג מיד לאחר שהתעוררו מהשינה. הסגנון של יומנים ומבזקי חדשות כל חמש שניות הוכיח עצמו כמייגע. נקעה נפשם של המאזינים ממנו. יום שמתחיל עם ויצמן שירי ואלי ישי לא יכול להסתיים טוב".

למה ירדה התוכנית הקודמת?

"היא לא ירדה כי היתה מיושנת, אלא מכיוון שמישהו חשב שהסגנון החדש הוא הנכון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully