וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: המעו"ף יורד ב- 0.8%

גולן פרידנפלד

17.6.2002 / 13:11

אגיס עולה ב-1.2% בשל גידול בהיקף המכירות של חומרי גלם לתרופת הטרמדול של טבע


יום המסחר מתאפיין ביציבות עם נטייה לירידות שערים קלות. מדד המעו"ף יורד ב-0.8% לרמה של 368 נקודות, מדד ת"א 100 יורד בכ-0.5% לרמה של 361 נקודות ומדד התל-טק יורד ב-0.5%. מחזור המסחר מסתכם בכ-80 מיליון שקל. כמו במרבית ימי המסחר האחרונים, יום המסחר הנוכחי מתאפיין בחוסר עניין של המשקיעים בשוק המניות והתרכזות בשוק הסולידי כתוצאה מהירידות בשיעור של כ-0.2% בשערו של הדולר לרמה של 4.9440 שקלים.

איגרות החוב מסוג שחר רושמות עליות שערים ומתקנות במעט את ירידות השערים שרשמו בימים האחרונים. השחר 2680 לתקופה של 9 שנים עולה בכ-0.3% ומשקף תשואה של 10.17%. השחרים לטווחי הזמן הבינוניים רושמים אף הם עליות שערים אם כי מתונות יותר - כ-0.3% בממוצע. איגרות החוב הצמודות לדולר מסוג גלבוע יורדות בשיעור של כ-0.4%-0.6% בתגובה ישירה לירידה בשער הדולר הבוקר.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, ציין כי בימים האחרונים המחזורים באפיקים השקליים נמוכים, ולכן רגישותם של אפיקים אלו לשינויים בשערו של הדולר גבוהה מתמיד. במקביל, מציין דרור, היום יונפקו איגרות חוב מסוג שחר 2671 בהיקף של 150 מיליון שקל, והמשקיעים צפויים להמתין לתוצאות ההנפקה בכדי להחליט על דרך פעילותם.

הקיצוץ הנוסף בתקציב בהיקף של 2.5 מיליארד שקל מתקבל באהדה בשוק ההון, גם אם לא מדובר בקיצוץ אמיתי אלא בשינוי סדר העדיפויות בתקציב. אולם מכיוון שציבור המשקיעים שבע הבטחות הוא אינו מסתפק בהצהרות וממתין לביצוע.

מניית טבע יורדת בכ-0.2% על רקע הערכות כי החברה עשויה לקבל אישור ה-FDA לשיווק תרופת הטרמדול. התרופה מיועדת לשיכוך כאבים בעיקר אצל אנשים מבוגרים הסובלים מכאבים בגב התחתון ומכאבי פרקים.

מניית אגיס עולה ב-1.2% על רקע הידיעות כי החברה עומדת בפני רכישת מפעל בהודו וכן בשל מכירות מואצות של חומרי גלם לחברת טבע לייצור תרופת ה-Tremadol. לפי הערכות, מחזורה של כימאגיס צפוי לצמוח בכ-15 מיליון דולר ברבעון השני. בנוסף פירסם האנליסט שי יצחקי מבית ההשקעות מיטב המלצת "קנייה למניה והותיר לה את מצחיר היעד על 37 שקלים הגבוה ממחיר השוק בכ-20%. יצחקי סבור כי הגיוס שאגיס מתכוונת לבצע, בהיקף של כ-100 מיליון שקל, ישמש ברובו לחלוקת דיווידנד

מניית פורמולה עולה בכ-0.4% לאחר שהחברה פירסמה היום כי אבי ורטהים, מבעלי בנק המיזרחי הפך לבעל עניין בחברה לאחר שרכש 1.5 מיליון אופציות המקנות לו כ-12.8% מהון המניות של החברה במקרה של מימושן. מניית פרטנר עולה בכ-0.2% ומניית נייס נסחרת ללא שינוי.

בקבוצת אי.די.בי נירשמות היום ירידות שערים: מניית אי.די.בי אחזקות יורדת בכ-0.5%, מניית אי.די.בי פיתוח ניסחרת ללא שינוי ומניית דיסקונט השקעות יורדת בכ-1% ומשלימה ירידה של כ-20% בשלושת החודשים האחרונים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully