וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר נחלש - השער היציג נקבע על 4.944 שקלים

ליאור כגן

17.6.2002 / 16:55

בנק לאומי: ללא התפתחויות מיוחדות הדולר ינוע בטווח מחירים של 4.91-4.98 שקלים; הפעילים בדולר בעמדת המתנה


שבוע המסחר בשוק המט"ח נפתח בהתחזקות השקל. הדולר נסחר רוב היום בטווח מחירים של 4.93-4.95 שקלים ושערו היציג נקבע ברמה של 4.944 שקלים - ירידה של 0.2% לעומת השער היציג שנקבע ביום שישי.

אתמול במסגרת המסחר באופציות נסחר הדולר סביב רמה של 4.9550 שקלים. לאחר קביעת השער היציג מתחזק השקל ושער החליפין של הדולר יורד ל-4.935 שקלים.

מחדרי העסקות נמסר כי נפח העסקות היום היה ממוצע. צחי אליאש, ראש דסק ספוט בחדר עסקות מט"ח של בנק לאומי, מעריך כי השוק נמצא בעמדת המתנה עד שיהיו התפתחויות חדשות. להערכתו, בהינתן הנתונים הנוכחיים על השוק, לדולר רמת תמיכה ב-4.91-4.92 שקלים ורמת התנגדות ב-4.98 שקלים.

אליאש מציין כי בשוק המט"ח ימתינו להתפתחויות במישור הכלכלי ולביצוע הקיצוץ בתקציב והסטת הכספים בפועל. "במצב הנוכחי יהיו ביקושים ברמה של 4.91-4.92 שקלים - כך שלא נראה שהשקל יתחזק מעבר לכך", אומר אליאש.

ביום שני הבא יודיע נגיד בנק ישראל, דוד קליין, על התוכנית המוניטרית לחודש יולי. כפי הנראה, קליין יעלה את הריבית, כאשר שיעור העלייה יהיה תלוי בהתפתחות שער החליפין וציפיות האינפלציה (בחודש מאי עמדו הציפיות על 4.5% לשנה הקרובה). בשוק ההון מעריכים כי קליין יעלה את הריבית ב-1.5% במידה שיימשך הפיחות, וב-1% במידה שהדולר יישאר סביב רמתו הנוכחית.

קליין זכה בימים האחרונים לתמיכה בכל הנוגע למהלכיו האחרונים. אתמול אמר יעקב פרנקל, הנגיד הקודם ויו"ר מריל לינץ' לשווקים בינלאומיים, כי קליין עשה טוב שהעלה את הריבית, והוא סומך עליו כי יפעל כמתבקש בהמשך הדרך. גם ראש הממשלה אריאל שרון נתן אור ירוק לקליין להעלות את הריבית כמתבקש. עצם ההחלטה לבצע קיצוץ נוסף בתקציב תומכת גם היא בעמדתו של קליין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully