וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מטה גרופ: המשבר בתעשיית המחשוב בישראל לא צפוי להסתיים בקרוב

בעז בבאי

17.6.2002 / 11:46

ג'ימי שוורצקופף, מנכ"ל מטה גרופ ישראל, צופה כי הוצאות המחשוב בישראל יירדו בשיעור 20% ב-2002 לכ-2.3 מיליארד דולר לעומת 2001

"אנו לא צופים סיום מיידי למיתון החמור ביותר בתעשיית טכנולוגיות המידע בישראל ב-54 שנות קיומה של המדינה", כך מעריך ג'ימי שוורצקופף, מנהל המחקר במטה גרופ ישראל.

מטה גרופ ישראל צופה כי הוצאות המחשוב בישראל צפויות לרדת בשיעור של 20% בשנת 2002 לכ-2.3 מיליארד דולר לעומת 2001. הוצאות המחשוב בישראל צפויות לרדת בשיעור של 17% במונחים דולרים ברבעון השני השנה לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. הנתונים מתבססים על מחקר שערכה מטה גרופ ישראל בקרב 200 מנהלי מערכות מידע בארגונים המובילים בישראל.

לדברי שוורצקופף, מנהלי מערכות מידע צופים החרפה נוספת במשבר בשוק המחשוב לאור המשך המיתון הכלכלי במשק והמצב הבטחוני. הוא הוסיף, שהקיצוצים בתקציב הממשלה גורמים לצמצום ההוצאות של משרדי ממשלה וצה"ל על מערוכת מחשוב חדשות והשפל במצב הרוח הלאומי מקטין את הנכונות של חברות גדולות כמו אסם, עלית, בזק, פרטנר, סלקום ופלאפון, להשקיע בטכנולוגיית מידע.

שוורצקופף מציין שמנהלי מערכות מידע מתכננים להוציא עד סוף חודש אוגוסט השנה רק כ-40% מתקציב המחשוב שלהם לשנת 2002, זאת בגלל החשש לקיצוץ בהוצאות המחשוב בתחילת ספטמבר השנה. זאת בדומה למה שקרה בתחילת הרבעון הרביעי של 2001. להערכתו, חברות מובילות רבות יקטינו את הוצאות המחשוב ביותר מ-15% השנה.

הקיצוצים המרכזיים בתחומי המחשוב יהיו בשילוב מערכות, שירותי ייעוץ ומיקור חוץ. מנהלי מערכות מידע הסבירו כי הם מעדיפים להעביר פרוייקטים לביצוע עצמי, על ידי אנשי הארגון, כיוון שהשכר של עובדים בכירים בתחומי המחשוב ירד ביותר מ-20%, בעוד ששכרם של עובדים זוטרים ירד ב-10%.

להערכת מטה גרופ, התחומים בהם צפוי גידול בהוצאות הם בעיקר ניהול ידע, אבטחה, אחסון ותובנה עסקית (Business Intelligence). בתחומים אלה צפויה עלייה של יותר מ-50% בשנת 2002 לעומת שנת 2001. כיוון שהוצאות המחשוב הכוללות נמצאות בירידה, ההשקעות בתחומים אלה חייבות לבוא על חשבון צמצום בתחומי פעילות אחרים.

מטה גרופ ממליצה למנהלי מחשוב לחסוך 15-20 אחוזים מהוצאות המחשוב השוטפות, על מנת להשקיע ברכישה של מערכות חדשות לניהול לקוחות (CRM) ומערכות לניהול משאבים ארגוניים (ERP), שיביאו לצמיחה עסקית ויגדילו את כושר התחרותיות שלהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully