וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רה ארגון באי.די.בי: כלל תעשיות עשויה למכור מניותיה בקבוצת מד לדסק"ש

ערן גבאי

17.6.2002 / 14:03

אפשרות נוספת - כלל תעשיות תמכור ההחזקות במד לטלקום איטליה במסגרת הסכם מיזוג בין ברק לקווי זהב

במסגרת הרה ארגון בהחזקות קבוצת אי.די.בי נבחנת אפשרות להחלפת החזקות בין דסק"ש וכלל תעשיות כך שדסק"ש תתמקד בהחזקות בענף התקשורת וכלל תעשיות תתמקד בהחזקות תעשייתיות.

ל-TheMarker נודע שבמסגרת תפיסה זו נשקלת האפשרות של מכירת החזקות כלל תעשיות בקבוצת מד - בחברות מד-1 ומד נאוטילוס בהן היא מחזיקה כ-15% מנתח המניות - לדסק"ש.

בכלל תעשיות החליטו, למעשה, למכור את החזקתם בקבוצת מד, על אף שבחברה מאמינים שלמד נאוטילוס אופק חיובי שצפוי להניב אפסייד, והם עדים לכך שמספר דקות האינטרנט צפוי לגדול באופן ניכר בשנים הקרובות.

בכלל תעשיות הגיעו למסקנה שההחזקות בקבוצת מד אינן תואמות את תפיסת השקעות הליבה האסטרטגיות של כלל, שכן אין ביכולתם להביא בהן לידי ביטוי ערך מוסף. על כן בכוונת כלל תעשיות למכור את חלקה בקבוצת מד לכשתיקרה בדרכה הזדמנות מכירה הולמת - ובכל מקרה בין השנים 2002-2013 תמכור כלל תעשיות את חלקה בקבוצת מד.

לדברי גורם באי.די.בי, "החזקה של 15% מובילה לכך שמידת ההשפעה של כלל בקבוצת מד נמוכה ואין לה הסכמים עם גרעין השליטה בקבוצה שמאפשרים לה לשלוט בחברות. טלקום איטליה היא הדומיננטית בגרעין השליטה בקבוצת מד - וממה שאנחנו יודעים היא נותנת גיבוי ראוי להחזקה זו".

אותו גורם לא שולל את האפשרות שטלקום איטליה, המחזיקה בחברת השיחות הבינלאומיות קווי זהב שעתידה להתמזג עם חברת ברק - המוחזקת על ידי כלל תעשיות, עשויה להביע עניין ברכישת נתח מניות נוסף בקבוצת מד.

על כן אותו מקור לא שלל את האפשרות שמכירה אפשרית של מניות מד על ידי כלל תעשיות עשויה להיחשב לצורך עסקת מיזוג חברות השיחה הבינלאומיות קווי זהב וברק.

אתמול דיווחנו שכלל תעשיות עשויה שלא להכליל את חברת השיחות הבינלאומיות ברק בין השקעות הליבה האסטרטגיות שלה - אם כחלק ממיזוג אפשרי עם קווי זהב ידולל חלקה לרמה שלא תאפשר לה להשיג השפעה מהותית על החברה הממוזגת.

כלל תעשיות פירסמה בשבוע שעבר את התוכנית האסטרטגית החדשה שלה והכריזה על התמקדות ב-21 חברות ליבה (מתוך 98 אחזקות שבבעלותה כיום). באותה מסיבת עיתונאים כלל מנכ"ל החברה, מאיר שני, את ברק כהחזקת ליבה אסטרטגית של כלל תעשיות.

באחרונה נודע גם שאליעזר פישמן, המחזיק בקווי זהב, רכש בשנה האחרונה איגרות חוב של ברק בהיקף של עשרות מיליוני דולרים והוא מחזיק כשליש מאיגרות החוב של ברק. ידוע שברק מנהלת שיחות עם בעלי האג"ח שלה על מחיקה של 55%-60% משווי איגרות החוב על פי מחירן ביום ההנפקה בתוספת 12.5% ריבית שנתית. על כך אמר אותו גורם, "אני מקווה, ואולי יותר מכך, שנמצא פתרון לבעיית האג"ח בברק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully